Wielu graczy World of Warcraft Classic zacznie rozgrywkę od nowa. Dlaczego?

World of Warcraft Classic

Gracze World of Warcraft Classic wyszli z bardzo ciekawą inicjatywą nazywaną The Fresh Crusade. Przejdą na nowy serwer zaczynając tym samym całą zabawę od początku. Tylko dlaczego?

W oczekiwaniu na nowy dodatek do World of Warcraft Classic

Od jakiegoś czasu gracze obserwują na serwerach WoW Classic spore utrudnienia w rozgrywce. Pojawiło się dużo botów, które zbierając złoto i sprzedając je za realne pieniądze psują ekonomię gry, przez co inni gracze mają dużo problemów. Takie działania po prostu psują zabawę i sprawiają, że zamiast przyjemności rozgrywka staje się irytująca.

Dlatego właśnie jeden z graczy o nicku Caszhar wyszedł z inicjatywą o nazwie The Fresh Crusade. Jej celem jest przeniesienie się na mniej zaludniony serwer, gdzie w spokoju będą mogli wyczekiwać nowego dodatku do gry. Dzięki temu, że tak wielu graczy zacznie od początku ekonomia serwera będzie o wiele bardziej wyrównana.

Oczywiście taka akcja ma sens dopiero wtedy, gdy zaangażuje się w nią odpowiednio dużo osób. W przypadku The Fresh Crusade jest już ich przeszło tysiąc. 5 marca wszyscy przeniosą się na inny serwer zaczynając grę od początku.