Reklama

Wieżowiec Robinson Tower odda naturze to, co jej zabierze

Wieżowiec Robinson Tower odda naturze to, co jej zabierze
Wieżowiec Robinson Tower odda naturze to, co jej zabierze

Firma architektoniczna Kohn Pedersen Fox zdecydowanie jest wyjątkowa na rynku, bo sposób, w który jest w stanie tchnąć nowe życie w proste, szklane drapacze chmur jest wręcz fenomenalny. Jego najnowszym projektem jest z kolei wieżowiec o wysokości 175 metrów w Singapurze z przyciągającym wzrok designem i znaczną ilością zieleni z ogólnodostępnym ogrodem na wysokości. 

Czytaj też: Plastikowy płód z Death Stranding zapewnił Kojimie przygodę z celnikami

W 2014 roku władze Singapuru przyjęły ustawę stwierdzającą, że wszelka zieleń utracona z powodu nowego rozwoju musi zostać zastąpiona publicznie dostępną zielenią o równej powierzchni. Już zapewne wiecie, do czego zmierzam i do czego zmierza sama firma KPF, która zaprezentowała ostatnio Robinson Tower, wieżowiec o powierzchni 24000 m2, który powstał we współpracy z A61. Ten składa się z dwóch głównych części, z których obie posiadają przeszklone fasady.

Jednak w Robinson Tower najważniejsze jest to, że wieńczy go ogród na dachu, a w połowie rozkłada się taras z licznymi roślinami. To jednak te najważniejsze „hołdy” w stronę natury. Wewnątrz i wokół 20 pięter powierzchni biurowej jest ich znacznie więcej. Jak opisuje projekt dyrektor ds. projektowania z Kohn Pedersen Fox:

U podstaw tego projektu leżą nakładające się wyzwania związane z planowaniem powierzchni biurowej klasy A w nieregularnym miejscu z kontrolami środowiskowymi. Jednak te warunki ostatecznie przyczyniły się do sukcesu projektu, jednocześnie wykorzystując przestrzeń wizualnego korytarza Robinson Road. Dynamiczna wieża uwalnia się z kanionu stoickich fasad, integrując zieloną przestrzeń w unikalnych punktach widokowych i ostatecznie kultywując sferę publiczną obok butikowy program do różnych zastosowań.

Czytaj też: Firma On rozstawiła w Alpach niewielki domek

Źródło: New Atlas