Reklama
aplikuj.pl

Wild Hearts przedstawia system walki oraz nowy zwiastun zdziczałego świata

wild hearts

Wild Hearts wydaje się być najsłabiej promowaną z gier od Electronic Arts. Tytuły z EA Originals zwykle sprzedają się bardzo dobrze, ale tutaj chyba będzie musiała zadziałać poczta pantoflowa.

Świat Wild Hearts

EA przygotowało nowy zwiastun promujący Wild Hearts. Produkcja od czasu do czasu pojawia się w świadomości graczy, ale dalej żywo interesują się nią tylko gracze Monster Hunter. Tytuł jakby nie może przebić się do reszty graczy społeczności. Może ten materiał to zmieni?

Kemono to wielkie, spojone z siłami przyrody bestie, które tak samo jak natura są jednocześnie piękne i zabójcze. Od początków istnienia wioski Minato jej mieszkańcy żyją w strachu przed kemono. Spotkane w gęstych lasach są groźne jak pożar, a na równinach – niepowstrzymane niczym przypływ. Jedynie dzięki opanowaniu tajemniczej pradawnej technologii gracze są w stanie z nimi walczyć.

System walki w Wild Hearts

Jak walczyć kemono? Twórcy i EA zgłębili dla graczy temat kondycji, rodzajów ataków i ulepszeń.

Każda broń umożliwia wykonywanie wielu kombinacji ciosów, na które składają się dwa rodzaje ataków zwykłych i ataki specjalne. Atak 1 to najbardziej podstawowy atak danej broni, przydatny w każdej sytuacji bojowej. Atak 2 przybiera różną formę, od ataków o dużej mocy po działania wspierające, zależnie od broni. Każda broń ma unikalny atak specjalny. Ataki specjalne mogą przybierać różne formy, od zmiany postawy po wydłużenie lub wzmocnienie kombinacji ciosów. Ataki specjalne mogą mieć kluczowe znaczenie dla powodzenia polowania.

Kondycja wykorzystywana jest podczas wykonywania ataków specjalnych i uników. Kluczowym elementem rozgrywki jest zarządzanie kondycją. Gracze muszą balansować pomiędzy atakowaniem kemono a unikaniem ich ciosów.

Gracze mogą ulepszać swój sprzęt na różne sposoby, by znaleźć unikalny styl polowania, który odróżni ich od innych łowców. Każda broń może być tworzona dowolną liczbę razy i następnie ulepszana. Podstawą ulepszenia broni jest zwykle wybrany żywioł lub jego brak. Broń z atrybutami żywiołów będzie skuteczniejsza przeciwko różnym kemono, natomiast broń niezwiązana z żadnym żywiołem będzie miała większą moc ogólną. Do wytworzenia broni łowcy muszą pozyskiwać materiały z kemono, a także ze środowiska.