Reklama

Windows 10 – Microsoft w końcu naprawił bardzo istotny błąd

tworzenie wirtualnych spotkan w windows 10, Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury
Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury

Microsoft bardzo często wydaje aktualizacje dla systemu Windows 10. Jednak oprócz pożądanych poprawek przynoszą one, niestety, także liczne błędy, na naprawę których trzeba czasem długo czekać. Tak jak w przypadku zepsutej funkcji tworzenia kopii zapasowej.

Windows 10 z poprawnie działającą funkcją tworzenia kopii zapasowej

Cyklicznie wydawane przez Microsoft łatki są trochę taką gorzką pigułką. Niby naprawiają to co naprawić mają, ale przy okazji często bywa tak, że również psują inne rzeczy. Sama przekonałam się o tym niedawno na własnej skórze. Najczęstszym rozwiązaniem, jakie w takim przypadku podaje Microsoft jest odinstalowanie łatki i czekanie na kolejne poprawki. A użytkownik Windowsa 10 czeka i zastanawia się, co zepsuje się przy okazji kolejnego patcha.

Jednak bywają też sytuacje, gdy usterki są dość duże, jak to miało miejsce w przypadku aktualizacji zbiorczej wydanej w lutym. Wówczas pojawiły się spore problemy ze sterownikami kamer i okej, Microsoft przyznał się do tego zapewniając o pracach nad naprawieniem go (co nadal się nie stało). Ale nie była to jedyna usterka, którą wówczas zgłaszano. Właściwie… zgłaszano ją przez cały czas i dopiero teraz gigant z Redmond postanowił ją naprawić.

Czytaj też: Kolejne smartfony 5G od OPPO wkraczają na polski rynek

Chodzi o możliwość wykonywania kopii zapasowej plików. Jest to funkcja bardzo potrzebna. W przypadku uszkodzenia oryginalnych wersji możemy za jej pomocą odzyskać utracone dane. Lutowa aktualizacja u niektórych generowała błędy podczas próby uruchomienia tej funkcji. Albo stworzona kopia nic nie ważyła i była zwyczajnie pusta, albo w ogóle nie można było jej utworzyć, zaś u niektórych nawet sam przycisk “Utwórz kopię zapasową teraz” przestał działać. Problem był więc poważny.

Microsoft naprawił to po cichu, wrzucając poprawkę w kwietniową aktualizację. Cóż, można było się tego spodziewać, bo skoro nie przyznali się do istnienia usterki to wstyd było ogłaszać, że naprawiło się coś, czego wcale nie było. Na szczęście dla użytkowników narzędzie już działa, a kopię zapasową zrobicie wchodząc w Ustawienia, potem w Kopię zapasową i Automatycznie twórz kopie zapasowe moich plików.