Reklama

Niektóre komputery z Windows 10 są już przygotowywane pod aktualizację 21H1

tworzenie wirtualnych spotkan w windows 10, Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury
Windows 10 przeinstalujesz wkrótce z chmury

Jeśli zauważyłeś, że na Windows 10 w tle instalują Ci się jakieś pliki to znak, że Microsoft rozpoczął przygotowania komputera do planowanej na połowę roku aktualizacji 21H1.

Przygotowania do aktualizacji 21H1

Na przełom maja i czerwca 2021 roku planowana jest pierwsza duża aktualizacja skierowana do użytkowników systemu Windows 10. Przyniesie ona kilka istotnych poprawek i naprawi istniejące błędy, jednocześnie nie spodziewajcie się nowych funkcji. 21H1 trafi do wszystkich we wspomnianym terminie, jednak wygląda na to, że niektórzy mogą dostać ją nieco szybciej. Zauważono bowiem, że na wybrane komputery są przygotowywane pod aktualizację.

Microsoft instaluje pliki, które w znacznym stopniu ułatwią instalację 21H2. Jak sprawdzić, czy taka sytuacja zaszła na naszym komputerze? Wystarczy wejść w Eksplorator plików i w polu wyszukiwania wpisać 21H2. Jeśli zostaną znalezione pliki systemowe z tą nazwą to oznacza, że i Twój komputer jest przygotowywany na nową wersję Windowsa. Jeśli nie, cóż, musisz cierpliwie czekać. Nie ma się też co martwić waga pobieranych samoistnie plików, na razie ważą one około 22kb.