Reklama
aplikuj.pl

Windows 10 z trybem ”Najwyższej Wydajności”

Wszyscy gracze po prostu uwielbiają proste sposoby na zwiększenie wydajności swojego komputera. Ze względu na to Microsoft wyszedł im naprzeciw i zapowiedział nowy tryb, który ma wycisnąć z każdego sprzętu ostatnie soki. Powitajcie super, hiper, ultra… po prostu ”Ultimate Performance Mode” aka tryb ”Najwyższej Wydajności”.

Nie będzie to jednak coś w stylu programu do zabijania procesów działających w tle, ale coś zgoła innego. Wszyscy właściciele procesorów Ryzen z pewnością znają zakładkę planów mocy w systemie ze względu na zalecenia, co do ich mocy obliczeniowej. Tym razem to Microsoft zawyża poprzeczkę nieco wyżej, ponieważ przygotował specjalny plan mocy dla wszystkich użytkowników Windowsa 10, którzy korzystają z programu Windows Insider.

Tryb ”Najwyżej Wydajności” dezaktywuje wszelkie procedury oszczędzania energii i podobno zapewnia, że wszystkie podzespoły działają u szczytu swoich możliwości. Według Microsoftu ma to zredukować wszystkie opóźnienia i mikro-zacięcia. Ogólnie jest to dosyć ciekawy ruch, bo do tej pory właściciel ”okienek” skupiał się głównie na ustawieniach redukujących pobieraną energię. Jednak nie wiemy, czy ten tryb w jakimkolwiek stopniu zwiększy wydajność naszych PCtów i kiedy odbędzie się jego debiut dla wszystkich użytkowników za pośrednictwem usługi Windows Update.

Źródło: techpowerup.com