Reklama

Windows Mixed Reality trafi do szerszego grona odbiorców

Intel od pewnego czasu pracuje z Microsoftem nad nowymi technologiami w zakresie wirtualnej rzeczywistości. Celem tej współpracy jest udostępnienie Windows Mixed Reality szerszemu gronu odbiorców.

W celu zademonstrowania zalet nowego rozwiązania, Gregory Bryant, wiceprezes i dyrektor działu Client Computing Group w Intelu oraz Alex Kipman Microsoft Technical Fellow, spotkali się w AltspaceVR. W trakcie prezentacji przedstawiciel Intela opowiadał o koncepcji rzeczywistości połączonej. Padła wtedy deklaracja, że Windows Mixed Reality, który wykorzystuje Intel True VR, ma się pojawić podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang 2018.  Intel True VR wykorzystuje przynajmniej 12 kamer rejestrujących obraz pod kątem od 180 do 260 stopni. Zapewnia to wrażenie głębi, co polepsza odbiór wydarzenia przez widzów. Gregory Bryant stwierdził:

Cieszymy się niezmiernie z możliwości realizacji tego przedsięwzięcia. Jesteśmy przekonani, że widzowie z entuzjazmem przyjmą możliwość uczestnictwa w wydarzeniach sportowych, obserwując je z poziomu pierwszych rzędów. Igrzyska Olimpijskie i platforma AltspaceVR to projekty, które uzyskają dodatkowy wymiar dzięki technologii Windows Mixed Reality i procesorom Intel Core ósmej generacji. Będziemy udostępniać te środowiska dla szerokiego wachlarza urządzeń — od laptopów 2w1, i notebooków po komputery stacjonarne, dzięki czemu wszyscy użytkownicy będą mogli z nich korzystać.

Intel od czerwca współpracuje z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim a do 2024 roku będzie członkiem programu sponsorskiego The Olympic Partner. W ramach tej współpracy, firma ma dostarczyć rozwiązania VR, drony, łączność 5G oraz powtórki Intel Replay 360.

Źródło: Materiały prasowe