Reklama

Windows XP 2018, czyli klasyk w nowoczesnym wydaniu

Jestem pewien, że każdy z Was miał do czynienia z legendarnym już systemem Windows XP. Czy to na wysłużonych laptopach, starych komputerach szkolnych, czy sprzęcie w miejscu pracy, którego każdy boi się dotykać. Trzeba jednak przyznać jedno – jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej wspominanych systemów operacyjnych w XXI wieku. Nic więc dziwnego, że powstał projekt Windows XP 2018.

Sam Windows XP 2018 jest niczym innym jak fanowskim projektem stworzonym przez Avdana, twórcę w serwisie YouTube. Ten wpadł na pomysł połączenie istnego klasyku z nowoczesnością, jaką uświadczyliśmy od premiery (pozwolę sobie przypomnieć) ostatniego systemu Microsoftu, czyli Windowsa 10, który z oporem, ale skutecznie i sukcesywnie zdobywa kolejne procenty udziału na rynku. Nic dziwnego – posiadacze Ryzenów są do niego poniekąd zmuszani, podobnie jak gracze, którzy chcą wyciskać z nowych technologii ostatnie soki.

Przejdźmy jednak do clou newsa, jakim jest trwający 98 sekund filmik ukazujący Windowsa 10 w znanej wszystkim szacie graficznej. Ta obejmuje głównie intensywne odcienie niebieskiego, brak przezroczystych elementów, charakterystycznego pieska „wyszukiwacza” oraz ogólnie klimat starych dobrych lat (w myśl „kiedyś to było”). Znalazły się oczywiście nowoczesne akcenty w formie kafelków, ikonek, programów i ogólnego układu znanego z Windowsa 10.

Powyższy filmik jest jednak tylko i wyłącznie fantazją, która prawdopodobnie nie zawita do regularnego wydania Windowsa 10. Materiał i sam pomysł na „Windows XP 2018” trzeba więc traktować jako zwyczajną ciekawostkę, która dosłownie przenosi nas kilka lat wstecz.

Źródło: YouTube