WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Windows XP i Vista mogą pożegnać się ze Steamem i Avastem

Zgodnie z zapowiedziami dziś nadszedł ten dzień, w którym zapewne i tak nieliczne już grono użytkowników Windowsa XP i Vista będzie zmuszone do zrezygnowania ze Steama. Sprawa poniekąd dotyczy również Avasta, ale w mniejszym stopniu.

W przypadku platformy Valve ta decyzja została podjęta po zauważeniu dalszego spadku liczby graczy Steam, korzystających z Windowsa XP i Vista. Z poniżej 1% grona uwzględniającego obie wersje systemu z miesiąca na miesiąc ubywało kolejnych, ale to nie jedyny powód takiego ruchu. Najnowsze funkcje Steama opierają się bowiem na wbudowanych w aplikację elementów zaczerpniętych z Google Chrome, które nie działają już na tych systemach. Przykładem tego jest zmodernizowany chat, który od oficjalnej premiery i tak nie był na nich dostępny. Podsumowując, od dziś, czyli 1 stycznia 2019 roku aplikacja Steam nie uruchomi się zarówno na „XPku” i „Viście”.

Podobny krok podjął Avast ze swoim antywirusem, zapowiadając podobny koniec wsparcia dla wersji na Windows XP i Vista. W tym jednak przypadku firma może i nie będzie oferować aktualizacji aplikacji, ale nadal będzie rozsyłać nowe definicje wirusów.

Czytaj też: Microsoft wciska „na siłę” aktualizacje Windows 10

Źródło: Wccftech