Szacuje się, że do 2030 roku zniknie 47% istniejących aktualnie zawodów. Ustąpią one miejsca nowym profesjom, które ukształtowane zostaną przez 32 czynniki zmian.

Obie firmy we współpracy przeanalizowały różne czynniki i zidentyfikowały 5 możliwych scenariuszy przyszłości: „Praca dla robotów”, „Hollywoodzki model pracy”, „Pod kontrolą”, „Społeczni pracownicy dla planety” oraz „Wieczni pracownicy”. Każdy z nich obejmuje nowe zawody, które mogą pojawić się w najbliższych latach.

Czytaj też: Wielka Brytania wybrała Huawei do budowy sieci 5G

praca przyszłości, przyszłość, zawody przyszłości, samsung knox, Infuture Hatalska Foresight Institute

Tak jak zawsze się pisze, najważniejsze będą umiejętności z obszaru STEM oraz umiejętności cyfrowe. TO właśnie je 31% osób w wieku od 44 do 53 lat ocenia jako najważniejsze. Wśród osób poniżej 22 roku życia najważniejsze są umiejętności cyfrowe (20%) oraz krytyczne myślenie (12%).

Ważną rzeczą będzie także mobilność i swoboda wyboru pracy. Do 2035 roku ma być około miliard osób, których praca nie będzie wymagała przebywania w określonym miejscu. laf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics, mówi:

Tworzenie nowoczesnych, mobilnych narzędzi zapewniających swobodę i niezależność, pozwalających jednocześnie uwolnić potencjał kreatywności leży w DNA marki Samsung. Najlepszym tego przykładem jest stale udoskonalana linia Galaxy Note – multifunkcjonalne smartfony, które pozwalają przekształcić dowolną przestrzeń w miejsce pracy (tryb Dex). Dołączony do nich rysik S Pen sprawdzi się w najbardziej kreatywnych zastosowaniach.

Dla takich osób bardzo ważny będzie odpowiedni sprzęt. Tutaj wkracza Samsung z systemem Knox, który zapewni pracownikom bezpieczeństwo niezależnie od miejsca pracy. Ciekawe, czy wizje przyszłości spełnią się za kilkanaście alt.

Czytaj też: Czy Disney+ zastąpi Netflixa?

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!