Nauka sterowania dronem trwa trochę czasu. Często, na początku, zdarzają się awaryjne sytuacje, w których trzeba ratować urządzenie. A co jeśli mógłbyś nim sterować tylko i wyłącznie ruchami swojego ciała?

Taki kontroler został stworzony przez badaczy z Politechniki Federalnej w Lozannie. Początkowo zaprosili ochotników do przetestowania, w jaki sposób ludzie chcieliby sterować dronem za pomocą ciała. W tym celu na ochotnikach zostało rozmieszczonym 19 znaczników do przechwytywania ruchów oraz elektrody. Dzięki temu naukowcy dowiedzieli się, jak stworzyć takie urządzenie i je stworzyli. Składa się ono z nakładanych kamizelek, które posiadają zestaw czujników. W jego skład wchodzi także zestaw do VR.

Następnie zostało to przetestowane na 39 osobach. Badanie wykazały, że czas nauki znacznie się skraca, a także zwiększają się umiejętności sterowania dronem. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku dronów ratunkowych, gdzie osoby je sterujące będą mogły znacznie dokładniej obsługiwać urządzenia. Także przy dronach wojskowych zapewniona jest większa precyzja działań Tyle, że w tym przypadku żołnierze doświadczają znacznie większej traumy, więc tutaj jest duże ryzyko z tym związane. Ten kontroler sprawdzi się dobrze nawet przy zwykłych dronach. Jeśli więc trafi do sprzedaży, to będzie ciekawą alternatywą dla obecnie używanych kontrolerów.

Źródło: https://futurism.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej