Reklama

Oto włoski supersamochód Sorpasso od FV Frangivento, którego możecie nazwać

włoski supersamochód Sorpasso od FV Frangivento, włoski supersamochód Sorpasso, włoski supersamochód Sorpasso, FV Frangivento Sorpasso

Turyńska firma FV Frangivento ujawniła właśnie swój nowiutki, prawdziwie włoski supersamochód Sorpasso, który wystąpi w wersji Stradale i GTXX. Tę drugą nazwę klienci będą mogli dostosować, wybierając cyferki na miejsce „XX”.

Włoski supersamochód Sorpasso

Jako swoisty następca hipersamochodu Asfane DieciDieci o mocy 1000 KM i elektrycznego roadstera Charlotte o wartości 1,6 miliona dolarów, model Sorpasso ma z czego czerpać, ale oferuje przy tym ciągle swój własny charakter. Zwłaszcza że nabywcy obu wersji będą przez 30-dni współpracować z firmą, aby dostosować swój egzemplarz idealnie pod siebie.

Czytaj też: Napędzany wodorem supersamochód Hyperion XP-1 zawitał na CES 2021

Sorpasso Stradale różni się wersji GTXX czystszym i bardziej eleganckim wyglądem, bo wydanie GTXX sięga po bardziej sportowe, dwukolorowe nadwozie i agresywniejszy wygląd inspirowany samochodami wyścigowymi GT3. Wewnątrz obu klienci mogą oczekiwać topowego wykończenia, a pod kątem systemów opcjonalnego asystenta kierowcy w formie awatara napędzanego sztuczną inteligencją.

Czytaj też: A gdyby tak powstał elektryczny supersamochód ID Volkswagena?

Włoski supersamochód Sorpasso może cieszyć się mocą albo ponad 610 koni, albo 862 KM. Wszystko sprowadza się do wydania, bo choć obie wersje napędza silnik V10, Sorpasso Stradale nie chwali się doładowaniem, które jednocześnie znalazło się w mocniejszym, GTXX. To umożliwiło sprint od 0 do 100 kilometrów na godzinę w 2,9 sekundy i maksymalną prędkość do 345 km/h.