Reklama

Tak wygląda wnętrze Kia K8, czyli K7 nowej generacji

Oficjalne zdjęcia Kia K8 2022,

Zamieszania wokół byłej Kii K7/Cadenza ciąg dalszy. Teraz dostaliśmy oficjalne już zdjęcia przedstawiające wnętrze Kia K8 przed zbliżającym się wielkim debiutem.

Wnętrze Kia K8 na materiałach producenta

Dla przypomnienia, to samochód znany dotychczas pod nazwą Cadenza lub K7 w swojej trzeciej generacji, który porzucił to nazewnictwo na rzecz „K8”. Taka zmiana ponoć lepiej akcentuje całą masę zmian w czwartej już generacji, co nawet dotyczy wielkości, sięgającej teraz aż 5015 mm.

Wcześniej pisaliśmy o nim, że posiada unikalną linię dachu w stylu fastback, która podkreśla drapieżny wygląd przedniej maskownicy o diamentowej strukturze kratki z ostrymi reflektorami i trudnymi do dostrzeżenia światłami pozycyjnymi. Na tyle klapę bagażnika wieńczy wielki podświetlony pas, który rozciąga się nad błotnikami w kształcie litery Y.

Teraz z kolei przyszedł czas na docenienie kabiny K8, która posiada teraz 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników i zakrzywiony 12-calowy wyświetlacz informacyjno-rozrywkowy. Panel pośrodku deski rozdzielczej łączy elementy sterujące systemem HVAC i skróty do systemu informacyjno-rozrywkowego.

Konsola środkowa jest wykończona drewnem, łączącym się w tej wersji wizualnie z siedzeniami i resztą deski rozdzielczej, a na tunelu środkowym znajdziemy teraz pokrętło zmiany biegów i przycisk wyboru trybu jazdy. Ten element ma również przełączniki podgrzewanych siedzeń i kierownicy. Ta zresztą doczekała się przeprojektowania.

Tapicerka ze skóry Nappa przyjmuje wytłaczany wzór rombów w obszarach pokroju bocznych siedzeń, czy paneli drzwi, gdzie znalazł się również system oświetlenia Star Cloud.