Spójrzcie na futurystyczne wnętrze Mercedesa EQS 2022 na oficjalnych zdjęciach

wnętrze Mercedesa EQS 2022, Mercedesa EQS 2022, kabina Mercedesa EQS 2022

Mercedes podrzucił nam oficjalne zdjęcia, dzięki któremu uzyskaliśmy wgląd na wnętrze Mercedesa EQS 2022, czyli elektrycznego odpowiednika Klasy S, który ma jednak swój własny charakter.

Wnętrze Mercedesa EQS 2022

Pomimo tego, że nie jest to pierwszy elektryczny model EQ marki, który został w pełni ujawniony, flagowy EQS będzie pierwszym modelem opartym na modułowej architekturze firmy dla luksusowych pojazdów elektrycznych. Mowa więc o budowaniu samochodu od podstaw i zadbaniu o to, aby elektryczny flagowiec na długo pozostał w naszej pamięci.

Czytaj też: Odznaka Mercedes 73 może powrócić, dzięki hybrydom

Oczywiście najważniejszym elementem jest w przypadku tych zdjęć rozciągający się po całej desce rozdzielczej ekran MBUX Hyperscreen (pamiętajcie, że podstawowy Mercedes EQS nie będzie go posiadał). Napędzający go system wykorzystuje ośmiordzeniowy procesor i 24 GB pamięci RAM. W wielkiej tafli szkła dostrzegamy trzy wyświetlacza i dwa futurystyczne, okrągłe wyloty powietrza, sprawiające wrażenie tych unoszących się.

Samo w sobie, wnętrze Mercedesa EQS 2022 ma przemawiać do nas na poziomie wielu zmysłów, sięgając również po te węchowe i dotykowe. Ta kabina z pewnością okaże się też przytulna, jak mały salonik z 15-głośnikowym systemem dźwięku przestrzennego Burmester ze specjalnymi dźwiękami.

Czytaj też: Zwiastun elektrycznego Mercedes eCitan 2022

Z tego co wiemy z pogłosek, Mercedes EQS 2022 zadebiutuje już w kwietniu tego roku i kiedy trafi do sprzedaży w sierpniu, stanie w szranki z Modelem S Tesli, Audi E-Tron GT i Porsche Taycanem, jako sedan premium. Ten model będzie produkcyjną wersją koncepcji Vision EQS, ale niestety na temat tego modelu nie wiemy specjalnie dużo, ale Mercedes potwierdził, że możemy oczekiwać ponad 700 km zasięgu.