Reklama
aplikuj.pl

Wojsko USA już z 300-kilowatowym laserem. Dostarczył go Lockheed Martin

300-kilowatowym laserem, Lockheed Martin

Rozwój broni laserowej trwa i Lockheed Martin świetnie go prowadzi, co potwierdza niedawne dostarczenie przez tę firmę najpotężniejszego laser w ręce amerykańskiego wojskowego Office of the Under Secretary of Defense for Research & Engineering OUSD. Teraz zostanie zainstalowany w nowych demonstratorach broni laserowej, które są projektowane do atakowania różnych celów.

Lockheed Martin wyposażył wojsko USA w 300-kilowatowy laser

W przypadku tego lasera półprzewodnikowego firma Lockheed Martin zwiększyła moc do klasy 300-kW. Jest to więc moc pięć razy większa względem mocy lasera taktycznego HELIOS, który firma dostarczyła w sierpniu marynarce USA w celu integracji z istniejącymi okrętami wojennymi. Dzięki zwiększeniu mocy lasera, przyszła broń będzie mogła angażować szerszą gamę większych celów na większych dystansach i szybciej je neutralizować.

Lockheed Martin zwiększył moc i wydajność oraz zmniejszył wagę i objętość laserów o ciągłej fali wysokiej energii, co zmniejsza ryzyko dla przyszłych wysiłków związanych z wprowadzaniem na rynek systemów broni laserowej o dużej mocy

– powiedział Rick Cordaro, wiceprezes Lockheed Martin Advanced Product Solutions.

Wiemy, że ten nowy 300-kW laser zostanie wykorzystany w kilku projektach demonstracyjnych, a w tym w demonstracyjnym systemie broni laserowej armii amerykańskiej Indirect Fires Protection Capability-High Energy Laser (IFPC-HEL). W rzeczywistości testy laboratoryjne i terenowe spodziewane są jeszcze w tym roku.

Czytaj też: Smukły smartfon z zakrzywionym ekranem i fantazyjną wyspą aparatów. Oto Honor X40