Reklama
aplikuj.pl

Wonderboys to kolejny film kręcony smartfonem. Xiaomi Studios realizuje go w Polsce

Wonderboys to kolejny film kręcony smartfonem. Xiaomi Studios realizuje go w Polsce

Do nakręcenia filmu Wonderboys w reżyserii Maca Adamczaka wykorzystano nie standardową kamerę, a smartfony z serii Xiaomi 12. Produkcja powstała w ramach globalnej kampanii Prime Time, w której oprócz Polski, swoje filmy w ramach mini-serialu tworzą Chiny, Tajlandia, Niemcy, Włochy i Hiszpania.

Akcja tego mini-serialu krąży wokół butelki z listem, którą każdy z bohaterów wysyła do siebie z przeszłości. W butelce znajduje się symbol, podpowiedź, czasem zdanie, a czasem jeden wyraz, który może wpłynąć na ich życie. Każdy odcinek Prime Time opowiada inną historię. Pierwszy odcinek, który nakręciło Xiaomi Studios, tłumaczy zasady tej „gry”.

Smartfon jako narzędzie pracy twórców

Celem kampanii Prime Time jest zachęcenie lokalnych reżyserów do brania udziału w interesujących, niezależnych projektach. Tutaj dużą rolę w przekazie treści odgrywa również samo urządzenie, bo zamiast typowej na planie filmowym dużej kamery, sięgnięto po smartfon. Jaką takie urządzenie ma przewagę nad kamerą? Nie trzeba go tak często ładować, bo nie dość, że bateria wytrzymuje kilka godzin, to flagowce z serii Xiaomi 12 wyposażono w szybkie ładowanie 120 W, więc przerwa na uzupełnienie energii trwa bardzo krótko.

Dużą rolę odgrywa również optyka, a także duża i szybka pamięć. Smartfon jest też nieporównywalnie lżejszy i mniejszy względem kamery filmowej. Można go zamontować na dronie, z łatwością przenosić, by uchwycić akcję z innej perspektywy. Istotną funkcją w serii Xiaomi 12, która pozwala na nagrywanie wideo profesjonalnych produkcji, jest tryb PRO z mnóstwem opcji, a także nagrywanie z tzw. płaskim profilem LOG, co pozwala na uzyskanie później lepszej plastyki obrazu w postprodukcji kolorów.

O czym opowiada film Wonderboys?

Akcja filmu Wonderboys kręci się wokół losów trenera piłkarskiego, byłej gwiazdy futbolu oraz klubowej młodzieżówki. Zwroty akcji i wzruszająca historia na pewno przypadną do gustu każdemu widzowi, szczególnie młodemu. Całość, oczywiście, kręcona jest za pomocą najnowszych smartfonów Xiaomi z flagowej serii 12. Podczas kręcenia twórcy byli wspierani przez agencję OpenGate i studio PRL.

Film można będzie obejrzeć w kanałach społecznościowych marki Xiaomi, a jego zapowiedzi i 30 sekundowe teasery będą wyemitowane w kinach sieci Cinema City i Helios.

Jak zostać twórcą Xiaomi?

Twórców, którzy kręcą filmy w ramach Xiaomi Studios firma nazywa Xiaomi Creators. Kto może takim twórcą zostać?  Każdy może zgłosić chęć dołączenia do programu pisząc na adres [email protected]. W treści należy przesłać swoje wcześniejsze produkcje lub zdjęcia. Zgłoszenia są przyjmowane tylko w języku angielskim.

Jeśli zaś chcecie obejrzeć jakieś wcześniejsze produkcje Xiaomi Studios, te znajdziecie poniżej: