Reklama

Wreszcie została dodana obsługa TouchBara obecnego w MacBookach do Office

Jedną z nowych rzeczy, którą Apple wprowadziło do MacBook Air był TouchBar. Jest to OLEDowy wyświetlacz, który zastępuje część przycisków, w tym tradycyjny Escape. Dostosowuje się ona także do aplikacji aktualnie użytkowanych przez daną osobę. Początkowo jego zastosowanie było małe, dopiero teraz producenci oprogramowania przygotowują jego obsługę. Jedną z najbardziej oczekiwanych rzeczy było dodanie jego obsługi do Microsoft Office.

Początkowo firma udostępniła odpowiednie oprogramowanie dla swojego pakietu ale tylko dla użytkowników Office Insider. Dopiero teraz jego oficjalna obsługa trafia do wszystkich użytkowników Office na Macach. Jeśli masz włączone automatyczne aktualizacje, to już powinieneś pobrać aktualizację. Jeśli nie masz to otwórz dowolną aplikację z pakietu, wejdź do zakładki pomoc i kliknij sprawdzenie aktualizacji. Program wtedy pobierze co trzeba i będziesz mógł korzystać z TouchBaru podczas korzystania z Office’a.

Wreszcie producenci zaczęli wykorzystywać potencjał wyświetlacza OLED. Początkowo, wielki hejt spadł na firmę za brak przycisku esc, co jest zrozumiałe. Zobaczymy, czy teraz użytkownicy zaczną doceniać i wykorzystywać nowe opcje czy dalej pozostaną jedynie one w formie ciekawostki.

Źródło: http://www.digitaltrends.com