WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Samochód kempingowy owocem współpracy Acela i Bliss

Samochód kempingowy owocem współpracy Acela i Bliss

Różne gałęzie przemysłu i podobne podejście do swoich produktów – oto powód, dlaczego owoc nieznanych na naszym rynku firm Acela i Bliss jest tak fenomenalny w swojej prostocie. To właśnie ta współpraca zaowocowała prezentacją samochodu kempingowego podczas Overland Expo West 2019 z modułem Bliss.

Czytaj też: Koncept BMW Vision M Next, czyli hybryda w sportowym wydaniu

Tak więc, współpraca polegała na połączeniu ze sobą samochodu ciężarowego Monterra z napędem 4×4 z przyczepą mieszkalną Bliss za pomocą bez skrętnej, czteropunktowej ramy montażowej. Szczegóły na temat ciężarówki odpuszczę, bo Monterra nie jest z nami od kilku miesięcy i skupię się wyłącznie na części mieszkalnej. Ta oferuje 2 metry wysokości oraz 4,6-metra długości, w których upchnięto praktycznie połowę domu.

Znajdziemy w niej dwuosobową sypialnię, rozkładaną sofę dla pięciu osób, kuchnię i łazienkę z bogatym wyposażeniem. Standardowe wyposażenie obejmuje system audio wewnątrz i na zewnątrz, klimatyzację, układ suchej łazienki z oddzielnymi sekcjami z toaletą i prysznicem. W kuchni znajduje się dwupłytowa płyta indukcyjna, kuchenka skrywająca w sobie mikrofalówkę, piekarnik oraz grilla, zlew, blaty Corian i lodówko/zamrażarkę o pojemności 85L. Dłuższa wyprawa? Nie ma problemu – ukryta 40 litrowa zamrażarka jest pod kanapą.

Moduł Bliss zamontowany w Aceli zawiera także kilka opcjonalnych dodatków, w tym podwójny pakiet okablowania, system filtracji wody, pakiet Arctic do pracy w niskich temperaturach, system bezpieczeństwa na podczerwień oraz podstawkę pod motocykl z tyłu. Szczególnie interesująca jest wysuwana bambusowa kuchnia na zewnątrz, która rozkłada się na skrzydła, tworząc znacznie większy i zupełnie oddzielny obszar do gotowania.

Jednak to wszechstronność, świetna jakość i niespotykana wytrzymałość jest tym, co z tej byłej wojskowej ciężarówki ekspedycyjnej robi idealny samochód kempingowy. Nic dziwnego, że sprzedaż nie trwała długo przy cenie prawie 400000$.

Czytaj też: Jeep Wrangler Rubicon z silnikiem Dodge i napędem 6×6

Źródło: New Atlas