Szukacie kompaktowego flagowca? Poczekajcie na ten tajemniczy smartfon

Szukacie kompaktowego flagowca, tajemniczy smartfon

Nieznana chińska marka szykuje dla nas nowego, kompaktowego flagowca z 5,9-calowym wyświetlaczem i Snapdragonem 888.

Wyciek tajemniczego kompaktowego flagowca

Obecnie na rynku, wiele firm skupia się na tworzeniu smartfonów z wyświetlaczami większymi niż 6,2 cala, więc dla zwolenników kompaktowych modeli ten nowy tajemniczy smartfon może okazać się interesującym wyborem. Zwłaszcza na tle ostatnich premier w segmencie flagowców, wśród których znalazły się takie modele jak Meizu 18, Galaxy S21, czy Sony Experia 5 III.

Czytaj też: Zobaczcie iPhone 13 na nowych renderach. Będą rewolucyjne zmiany?

Źródłem informacji o nowym modelu jest Digital Chat Station, który, choć nie ujawnił nazwy producenta i smartfonu, podrzucił nam część specyfikacji prototypu. 

Ten tajemniczy smartfon w formie prototypu posiada 5,9-calowy wyświetlacz typu AMOLED o rozdzielczości 2400×1080 pikseli z wysoką częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz. Kwestia formy wyświetlacza pozostaje tajemnicą, więc nie wiemy, czy aparat przedni wystąpi w formie “dziury w ekranie” i czy sam wyświetlacz będzie płaski, czy może zakrzywiony. 

Wiemy za to z tego nieoficjalnego źródła, że w grę wejdzie model godny określenia flagowca, jako że napędzi go układ SoC Qualcomm Snapdragon 888, pamięć operacyjna LPDDR5 i pamięć masowa w standardzie UFS 3.1 o nieznanych zasobach. Wszystko to zasili bateria o pojemności 4000 mAh, którą będzie można ładować mocą 65 W.

Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Samsung Galaxy M42 5G?

Prawdopodobnie ten model będzie bazował na Androidzie w wersji 11, a w kwestii aparatów, choć nie znamy jej liczby, tym głównym będzie 64-megapikselowy moduł. Jednak to jego skromne rozmiary w porównaniu z flagową konkurencją sprawią, że ten smartfon może stać się pożądany na rynku. Ciągle jednak nie znamy szczegółów na temat ceny i czekamy na oficjalne ujawnienie firmy, która za nim stoi.