Wyciekł limitowany produkcyjnie hipersamochód McLaren BC-03

hipersamochód McLaren BC-03, McLaren BC-03, BC-03, hipersamochód McLarena

Wygląda na to, że McLaren ma w swoich planach coś specjalnego, bo zupełnie nowy hipersamochód BC-03 na bazie modelu Senna i zainspirowany wirtualną koncepcją Vision Gran Turismo z 2017 roku.

Sądzimy tak, ponieważ do sieci trafiły pierwsze nieoficjalne obrazy, które przedstawiają właśnie ten samochód – limitowaną edycję McLaren BC-03. Projekt powstał na zamówienie niestandardowego oddziału McLarena, MSO, czerpiąc inspirację z wirtualnej koncepcji Ultimate Vision Gran Turismo 2017. Wspomina się, że produkcja jest ograniczona do zaledwie sześciu egzemplarzy.

Reszta, to już czyste spekulacje. Oczekujemy więc, że McLaren BC-03 będzie oparty na tym samym co Senna. Otrzyma tym samym nadwozie typu monocoque (nadwozie samonośne) z włókna węglowego, ceramiczne hamulce węglowe i wyrafinowany układ zawieszenia RaceActive Chassis Control II (RCC II).

Styl BC-03 został zaprojektowany tak, aby naśladować koncepcję Ultimate Vision Gran Turismo. Stąd przedni splitter, szerszy zestaw bocznych paneli, nowy tylny dyfuzor, ogromny tylny spoiler i szereg pomarańczowych akcentów.

BC-03 będzie prawdopodobnie wyposażony w ten sam 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, co McLaren Senna, zapewniający co najmniej 789 KM i 800 Nm. Jednak koncepcja Ultimate Vision Gran Turismo ma hybrydowy układ napędowy o mocy 1150 KM – więc możliwe jest, że BC-03 może mieć również podobny układ napędowy do hybrydowego McLarena Speedtaila z elektrycznym napędem na przednią oś.

McLaren jeszcze oficjalnie nie potwierdził istnienia projektu