Reklama

Wyciekła specyfikacja części procesorów i3 od Intela

Im bliżej jest premiery procesorów Threadripper od AMD tym także coraz więcej dowiadujemy się o Coffee Lake od Intela. Z pewnością nie jest to przypadek i niebiescy chcą, aby o nich też było głośno. Jest to zrozumiałe aczkolwiek i tak trochę śmieszy. Właśnie dowiedzieliśmy się więcej na temat 8 generacji procesorów i3.

Poniższe dane zostały opublikowane na jednej z chińskich stron. Całość jest zgodna z oficjalnym arkuszem informacyjnym od Intela co może sugerować, że nie jest to fake. Zgodnie z przeciekiem, i3-8350K jest czterordzeniową konstrukcją pracującą z częstotliwością 4 GHz i z odblokowaną możliwością podkręcania. Wolniejszy wariant, i3-8100, pracuje z częstotliwością 3,6 GHz jednakże nie można go podkręcać.

Pojawiły się także wyniki i zdjęcia sześciordzeniowego 8700K. W programie CPU-Z osiąga on 2323 punktów dla pojedynczego wątku oraz 12980 dla wielu wątków. Jest to wynik lepszy od 7700K o 4443 punktów, więc brzmi to całkiem obiecująco. W przypadku benchmarku nie ma jednak potwierdzenie, że rzeczywiście jest to ten cpu więc na wyniki należy jednak patrzeć z dystansem.

Źródło: https://videocardz.com/