Reklama
aplikuj.pl

Wyciekła specyfikacja Redmi K50S Pro, pierwszego smartfona Xiaomi z tak potężnym aparatem

Redmi K50

Motorola już na dniach zaprezentuje nam pierwszy na świecie smartfon z 200-megapikselowym aparatem, ale już od jakiegoś czasu wiemy, że konkurencja nie będzie kazała długo czekać na swoją odpowiedź. Xiaomi szykuje bowiem Redmi K50S Pro, który również sięgnie po taki aparat.

Poznaliśmy specyfikację Redmi K50S Pro. Aparat 200-Mpix nie będzie jedyną jego zaletą, ale…

Jak na razie Motorola X30 Pro, która zadebiutuje 2 sierpnia, będzie pierwszym smartfonem wyposażonym w czujnik Samsung HP1 oferujący rozdzielczość 200 Mpix. Oczywiście, o ile Xiaomi nie zaszaleje i niespodziewanie nie wprowadzi na rynek swojego modelu z takim aparatem. Na razie nic na to nie wskazuje, ale ilość przecieków, jaka na temat Redmi K50S Pro trafia do sieci jasno daje do zrozumienia, że premiera jest już bliska.

Dziś poznaliśmy specyfikację nadchodzącego flagowca. Na pokładzie znajdzie się oczywiście Snapdragon 8+ Gen 1 w konfiguracji 8/128 GB i 12/256 GB. Bateria o pojemności 5000 mAh będzie obsługiwać szybkie ładowanie z mocą 120 W. Wiemy też, że smartfon dostanie 6,67-calowy ekran AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i obsługą HDR10+.

Poznaliśmy również specyfikację tylnej konfiguracji aparatów i cóż… ta mocno rozczarowuje. 200-megapikselowy aparat zostanie bowiem sparowany z 8-megapikselowym obiektywem ultraszerokokątnym i 2-megapikselowym czujnikiem makro. To jasno pokazuje, że Xiaomi wpakowało budżet w procesor i aparat główny, pozostawiając pozostałe czujniki na bardzo podstawowym poziomie. Dla porównania – X30 Pro ma znaleźć się (oprócz aparatu 200 Mpix) 50-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny i teleobiektyw 12 Mpix.

Warto jednak pamiętać, że powyższa specyfikacja Redmi K50S Pro nie jest oficjalna, więc (mamy taka nadzieję) wszystko może jeszcze ulec zmianie.