Samsung zaplanował specjalne wydarzenie na 10 kwietnia. Nie znamy jego dokładnej godziny ani miejsca, jednakże najprawdopodobniej zostaną na nim zaprezentowane nowe smartfony z serii A, w tym Galaxy A40.

Na kilka tygodni przed wydarzeniem w sieci pojawiły się rendery i informacje dotyczące Galaxy A40. Smartfon wypełni lukę pomiędzy modelami A30 i A50, które na początku tego miesiąca trafiły do sprzedaży w Indiach.

Galaxy A40 będzie posiadał wyświetlacz Samsung Infinity-U o bardzo małych ramkach. Najprawdopodobniej będzie to ekran Super AMOLED – podobny do tego w modelu A30. Tył smartfona będzie miał gradientowe wykończenie z błyszcząca powierzchnią. Znajdzie się tam czytnik linii papilarnych. Render pokazuje też podwójny tylny aparat – najpewniej główny obiektyw sparowany z ultraszerokokątnym.

Czytaj też: Google Pixel 4 na nowych renderach wygląda świetnie

Galaxy A40, samsung Galaxy A40, informacje Galaxy A40, specyfikacja Galaxy A40, parametry Galaxy A40, cena Galaxy A40, wygląd Galaxy A40, render Galaxy A40, design Galaxy A40

Sam ekran może mieć przekątna 5,7 cala. W środku znajdzie się Exynos 7885, który będzie współpracował z 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Inne plotki mówią o Exynosie 7904 w połączeniu z 4 GB pamięci RAM. Bateria ma mieć pojemność 4000 mAh i obsługiwać szybkie ładowanie o mocy 15W.

Galaxy A40 może trafić do sprzedaży w wersji czarnej, niebieskiej, koralowej i białej. Jego cena może wynosić około 250 euro (ok. 950 zł) bez podatków. Czy uważacie, że będzie to konkurencyjna konstrukcja?

Czytaj też: W sieci pojawił się film z Samsungiem Galaxy A60

Źródło: Gizchina

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej