Reklama
aplikuj.pl

Wydajne notebooki ASUS na rok 2022 napędzane najnowszymi procesorami Intel

asus

Linia smukłych i lekkich laptopów ASUS Zenbook i Vivobook na rok 2022 oferuje od teraz jeszcze więcej wysokowydajnych modeli EVO. Zasługa leży w przemyślanej inżynierii i właściwościach najnowszych procesorów Intel z serii H 12. generacji, których współczynnik mocy termicznej (TDP) sięga 45 watów. Dzięki temu nawet tańsze modele mogą oferować lepszą wydajność, co wcześniej nie było możliwe.

Dzięki współpracy inżynierów firmy ASUS i Intel powstały innowacje, które zostały wdrożone w najnowszych modelach laptopów na 2022 rok. Ich działania na rzecz udoskonalenia technologii chłodzenia i wykonania obudowy to bardzo ważne, ale też wymagające zadanie. Niekiedy ulepszenia te są niewidoczne dla klientów na pierwszy rzut oka, pomagają one jednak dostarczyć niezrównaną wydajność przy zachowaniu kompaktowych i lekkich urządzeń – czyli dokładnie tego, czego klienci oczekują od swojego kolejnego laptopa

– powiedział Jeff Lo, dyrektor generalny ASUS East EMEA

Z roku na rok klienci mają coraz większe oczekiwania wobec sprzętu. Ma być smukły, lekki, ale i z wysoką wydajnością. Pogodzenie tego wszystkiego jest nie lada wyzwaniem dla inżynierów. Teraz jednak, ASUS znalazł rozwiązanie, dzięki czemu może zaoferować jeszcze więcej wysokowydajnych, smukłych i lekkich modeli EVO niż kiedykolwiek wcześniej. Ten cel osiągnięto wykorzystując innowacyjne rozwiązania, taki jak ultrawydajne i ciche systemy chłodzenia, takie jak ASUS IceCool, AAS Ultra, komory parowe 3D, oprogramowanie wspomagane sztuczną inteligencją oraz precyzję wykonania. Do tego dochodzi również wydajność procesorów Intel Core 12. generacji.

Te zapewniają większą wydajność przy lepszej oszczędności energii niż kiedykolwiek wcześniej. To zasługa ich hybrydowej konstrukcji z mieszanką wysokowydajnych i energooszczędnych rdzeni, które w inteligentny sposób dzielą się zadaniami obliczeniowymi. Przekłada się to na zwiększenie wydajności w grach, przesyłaniu treści, jak i samej wielozadaniowości. Ich energooszczędność natomiast sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem dla zapewnienia wysokiej wydajności w smukłych i lekkich konstrukcjach sprzętu, które użytkownicy preferują coraz częściej.

Smukłość i lekkość laptopów ASUS Zenbook i Vivobook na rok 2022 osiągnięto także wykorzystując odpowiednie chłodzenie. Najnowsze laptopy ASUS z serii Zenbook i Vivobook wyposażone są w ulepszoną technologię chłodzenia, w tym nowe konstrukcje wentylatorów ASUS IceBlade, podwójne rurki cieplne, ulepszoną kontrolę przepływu powietrza typu multi-vent oraz – w modelach Zenbook Pro 16X OLED i Zenbook Duo 14X OLED – komorę parową 3D i innowacyjny mechanizm Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra). System AAS Ultra unosi tył klawiatury lub drugiego ekranu dotykowego, zwiększając tym samym przepływ powietrza wewnątrz obudowy nawet o 30%.

Dzięki powyższym rozwiązaniom w zakresie układu chłodzenia, inżynierowie firmy ASUS mogą zastosować najwyższej klasy podzespoły takie jak procesor Intel Core i9, czy karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3060, w nawet bardzo smukłych laptopach, nie martwiąc się o odprowadzanie ciepła.