Reklama

Wydajność procesorów Ryzen sporo zależy od prędkości pamięci

Premiera Ryzenów była udana, chociaż troszkę słabo wypada wydajność w grach, w szczególności w rozdzielczości Full HD. Sprawa wydaje się troszkę dziwna- w innych rzeczach procesory są świetne a w tylko w grach słabsze? AMD tłumaczy, że większość tytułów zoptymalizowana jest pod Intela. Ale to nie zapewne nie jedyny powód, dlatego też redaktorzy wielu serwisów szukają odpowiedzi na to pytanie.

Okazuje się, że szybkość pamięci RAM ma duży wpływ na wydajność procesora. Wyniki w Geekbench, w jednowątkowym teście, pokazują, że różnica pomiędzy 3466 MHz a 2133 MHz wynosi około 10%. Sprawdzone zostało to także w grze Wiedźmin 3.

Różnica pomiędzy 3200 MHz a 2133 MHz wynosi 13,3 FPS czyli całkiem sporo. Mogło by to wyjaśniać dlaczego w większości testów wyniki były podobne. Wiele osób dostało gotowy zestaw od AMD z takimi samymi pamięciami, które mogły stanowić wąskie gardło.

Jednakże zestawy wysyłane były przez AMD, to firma nie wiedziała że szybkość pamięci sporo wpływa na wydajność? Wszystko jest co najmniej dziwne. Tak czy siak ciągle czekamy na konkretną odpowiedź dlaczego w grach jest gorzej niż w benchmarkach i aplikacjach.

Źródło: http://www.eteknix.com/