Reklama
aplikuj.pl

Wydajność Radeon RX 6700 XT w ray tracingu

specyfikacja Gigabyte Radeon RX 6700 XT Gaming OC i Eagle

Serwis Wccftech dotarł do wycieku, który wykazuje ważną wydajność Radeon RX 6700 XT, bo z użyciem technologii raytracing.

Wydajność Radeon RX 6700 XT w śledzeniu promieni

Mowa o tym, jak sprawuje się karta RX 6700 XT w grach w rozdzielczości Full HD i sugerowanej przez AMD 1440p. Niestety firma nie jest skora do ujawniania wydajności tego modelu pod kątem ray tracingu, ale nowy wyciek jasno pokazuje, na co możemy liczyć.

W skrócie? Źle nie jest, ale nie dziwimy się, że AMD czeka na gotowość technologii FidelityFX SuperResolution, żeby dopiero wtedy pokazać to, co mają do zaoferowania nowe Radeony. Nic dziwnego, bo ta technologia jest odpowiednikiem DLSS od NVIDIA, który już nie raz wykazał, że jest istnym Świętnym Graalem grania w wysokiej rozdzielczości.

Powyżej znajdziecie porównanie wydajności w szeregu gier bez aktywacji ray tracingu i 1440p. W tym przypadku wydajność Radeon RX 6700 XT została porównana do karty GeFOrce RTX 3070 i RTX 3060 Ti, co wykazało, że choć nad RTX 3060 Ti wygrywa w większości przypadków, nawiązuje dobrą walkę z RTX 3070.

Jak z kolei Radeon RX 6700 XT poradził sobie z aktywowaną ocpją ray-tracing? W DiRT 5 i WoWie zniszczył konkurencję, pozwalając grać w większości przypadków powyżej 50 FPS w Full HD, ale widać, jak na dłoni, że modele NVIDIA z nim wygrywają.