WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ta wyjątkowa Corvette z 1973 roku musi znaleźć jakiegoś wybawiciela

Na eBaya w Kalifornii wleciała właśnie oferta z wyjątkowym samochodem… ale w opłakanym stanie. Mowa bowiem o jedynym na świecie, bo zaprojektowanym przez Harrego Bradleya w formie jednostrzałowej przygody egzemplarzy Corvette 1973. Autor twierdził, że stworzył ten samochód „po to, aby był możliwie najbardziej podobny do pierwotnego prototypu”, a jego celem było skonstruowanie nie jakiejś tam niestandardowej Corvette, a zupełnie specjalistycznego modelu.

Czytaj też: Porsche 356 Carrera Zagato przywrócony do życia ze starych fotografii

Cały projekt okazał się sporym sukcesem, bo tą wyjątkową Corvette nie tylko wyprodukowano, ale też wrzucono na okładkę jednego z magazynów. Problem w tym, że te kilkadziesiąt lat były dla tego modelu ogromnym testem wytrzymałości, choć wygląda tak, jakby nie tylko był zaniedbany, ale też służył, jako typowy „dawca” części do innych egzemplarzy po wypadku, jaki przeżył w 1997 roku, który unieruchomił go na ponad 20 lat.

Na całe szczęście właściciel pozostawił w nim to, co najważniejsze, czyli fabryczny silnik V8, którego zaprzęgnięto do 4-biegowej skrzyni manualnej. Zachowała się również maska z wyjątkowym zestawem oświetlenia, choć nie w tym najlepszym stanie. Tak czy inaczej, ta Corvette z 1973 roku jest dostępna na sprzedaż za 18999$ i choć to zdecydowanie dużo, to jak za unikatowego klasyka…

Czytaj też: Ten egzemplarz Lancia Stratos z 1976 roku z pewnością się nie nudził

Źródło: Popularmechanics