Reklama
aplikuj.pl

Kolejne wyjątkowe Lamborghini Sian dostarczone

wyjątkowe Lamborghini Sian, Lamborghini Sian

W każdym z zaledwie 82 egzemplarzy Sian można dojrzeć sporą dozę dodatkowej unikalności, ale to wyjątkowe Lamborghini Sian ma w sobie „to coś”, co przyciąga jeszcze więcej uwagi.

Wyjątkowe Lamborghini dla zespołu Lamborghini Broward

W ramach współpracy z Lamborghini São Paulo odebrano ekstrawagancko wykończone Lambo Sian. Chociaż z przodu zaczyna się od konserwatywnej bieli, to dodatek neonowozielonej wargi i akcentów z tyłu (z zaciskami w tym samym kolorze) i fioletowego gradientu na bocznych panelach, nadaje mu unikalnego wyglądu.

Lamborghini Sian w skrócie

Warto przypomnieć, że Sian, jako pierwszy zelektryfikowany samochód Lamborghini z wykorzystaniem superkondensatora, który dzierży 6,5-litrowy silnik wolnossący V12, który robi największą robotę, zapewniając 785 koni mechanicznych, a więc o całe 15 KM więcej w porównaniu do dotychczasowego najpotężniejszego produkcyjnego Lamborghini.

Cała ta moc w Sian jest kierowana na koła przez siedmiobiegową automatyczną skrzynię biegów z adaptacyjną charakterystyką zmiany biegów w zależności od trybu jazdy.

Czas przyśpieszenia tego modelu do setki sięga zaledwie 2,8 sekundy, a ta maksymalna została elektronicznie ograniczona do 350 km/h. O ile czas do 100 km/h nie przewyższa modelu SVJ, to w kwestii innych czasów przyśpieszenia jest już szybszy, rozpędzając się z 30 do 60 km/h i 70 do 120 km/h kolejno o 0,2 i 1,2 sekundy krócej.

Cena Sian? Początkowo sięgała 3,6 miliona dolarów, ale zapewne nie zatrzymała się na tylu przy zamówieniach, które umożliwiają klientom szeroką personalizację. Ci zresztą już wszystkie wykupili, choć nie było ich zbyt wiele – plany obejmują stworzenie zaledwie 63 coupe i 19 roadster.