Reklama
aplikuj.pl

Wojskowe samoloty stealth zainspirowały wyjątkowe muzeum Flight Test. Jego lokacja jest szczególna

Wyjątkowe muzeum Flight Test, muzeum Flight Test

Patrząc na wizualizacje, które pokazują nam przedpremierowo wyjątkowe muzeum Flight Test, trudno nie odnieść od razu wrażenia, że patrzy się na skrawki odpowiednio połączonych ze sobą bombowców i samolotów stealth. Wprawdzie nie dosłownie, ale ich charakter ewidentnie udało się utrzymać amerykańskiej firmie Gensler, która ujawniła teraz plany tego nowego, imponującego muzeum poświęconego historii lotów próbnych i historycznych samolotów.

Wyjątkowe muzeum Flight Test czerpie garściami z charakterystycznych cech samolotów stealth

Budynek będzie wyróżniał się przede wszystkim swoim metalicznym dachem, inspirowanym charakterystycznymi kanciastymi cechami samolotu Lockheed F-117 Nighthawk. Przyjmie jednocześnie bryłę przynoszącą na myśl hangar, która wewnątrz zapewni całe 5574 metry kwadratowe powierzchni.

Lokalizacja tego muzeum również jest specyficzna, bo będzie się znajdować w pobliżu Bazy Sił Powietrznych Edwards w Antelope Valley w Kalifornii, która od dziesięcioleci jest centrum badań nad lotami. Co znajdzie się wewnątrz? Przede wszystkim hol powitalny, sale lekcyjne, biblioteka i sklep z pamiątkami, a nawet bar nazwany na cześć Florence Lowe „Pancho” Barnes, czyli kobiety-pilota, która założyła pierwszy związek zawodowy pilotów-kaskaderów filmowych.

Czytaj też: Bombowiec B-21 Radier już jeździ. W powietrze ma wznieść się jeszcze w tym roku

Z kolei górna galeria będzie stanowiła punkt widokowy dla kolekcji ponad 80 zabytkowych samolotów, a na zewnątrz będzie można obejrzeć już zdecydowanie unikalne eksponaty Nighthawk oraz Black Hawk. Ponadto w muzeum będą organizowane zbiórki pieniędzy, imprezy i wystawy czasowe, ale obecnie to odległa przyszłość, bo prace nad projektem mają zostać ukończone w 2024 roku.