Spójrzcie na wyjątkowe nadwozie równie wyjątkowego Shelby Cobra

Shelby Cobra, wyjątkowego Shelby Cobra

Na aukcji RM Sotheby’s w Nowym Jorku znalazła się właśnie oferta wyjątkowego Shelby Cobra, którego nadwozie jest jedyne w swoim rodzaju.

Chętni na wyjątkowego Shelby Cobra?

Ten konkretny egzemplarz/replika został stworzony przez firmę Kirkham Motorsports z siedzibą w Utah, która postawiła na wykonanie całego nadwozia z gołego brązu. To było ręcznie formowane i polerowanym, a na dodatek ma kontrastujące szczotkowane paski ozdobne.

Oczywiście, jako że to replika, to klasyczne arcydzieło powstało na bazie Shelby 427 S/C Cobra z 1965 roku i jest w pełni sprawne, a więc zdolne do jazdy. Napędza je 650-konny 8,4-litrowy silnik V8 427 FE wyprodukowany przez firmę Carroll Shelby Engine Company w połączeniu z pięciobiegowym manualem.

Cena za tego wyjątkowego Shelby Cobra wynosi aż 475000 dolarów, za które nabywca zapewni sobie jedyny taki na świecie egzemplarz, którego uzupełniają boczne rury ze stali nierdzewnej, chromowany pałąk i zestaw felg w stylu Halibrand z oponami typu „billboard” Goodyear Eagle. Wewnątrz nie zabrakło czarnej skóry na siedzeniach i desce rozdzielczej.