Reklama
aplikuj.pl

Wyjątkowy robot rolniczy może zrewolucjonizować branżę. Jak?

Wyjątkowy robot rolniczy

Praca na roli jest trudna, a utrzymanie pól i upraw w idealnym stanie to bardzo czasochłonne zadanie, dlatego nowozelandzka firma Robotics Plus postanowiła to zmienić z wykorzystaniem swojego dzieła. Jej wyjątkowy robot rolniczy to autonomiczny, wielozadaniowy, modułowy pojazd dla rolnictwa, który może zrewolucjonizować branżę poprzez złagodzenie trwających niedoborów siły roboczej i uproszczenie zadań rolniczych.

Ten robot rolniczy ma odmienić rolnictwo

Opracowany przez Robotics Plus robot może być nadzorowany przez tylko jednego operatora, który odpowiadałby za podglądanie i ewentualne korygowanie działań całej floty, wykorzystując kombinację czujników oraz kamer do spoglądania na otoczenie. Podczas swojej pracy te roboty zajmowałyby się wykonywaniem korygowanych na bieżąco oprysków, zwalczaniem chwastów, koszeniem, mulczowaniem i analizą samych opraw.

Czytaj też: Niesamowity wzrost wydajności. Nanorurki węglowe typu CNT mogą być prawdziwym game changerem

Ten robot będący owocem współpracy z rzeczywistymi rolnikami został zaprojektowany wedle unikalnej modułowej architektury i może działać w różnych środowiskach, co czyni go wielofunkcyjnym. Zespół projektantów skupił się również na zapewnieniu zwrotu z inwestycji, gwarantując, że automatyzacja może zostać przyjęta do powszechnego użytku i z czasem po prostu zacznie się opłacać.

Wszystko to w stosunkowo niewielkim formacie, bo robot zajmuje tylko niewielką powierzchnię i może operować między grządkami oddalonymi od siebie o 1,8 metra. Dodatkowo, jako że został zaprojektowany jako modułowy, jest łatwiejszy do serwisowania i to nawet jeśli jedna z jego części ulegnie awarii. Nie zawiera przy tym płynów hydraulicznych, przekładniowych ani różnicowych, a wszelkie awarie można ponoć rozwiązać prostą wymianą modułu, aby utrzymać tempo pracy.