Reklama
aplikuj.pl

Nikt i nic nie skacze tak wysoko, jak ten wyjątkowy robot skoczek o kosmicznym potencjale

wyjątkowy robot skoczek, robot skoczek,

Tam, gdzie atmosfera nie istnieje, skakanie wykorzystujące niższą grawitację może być alternatywą dla latania. Od razu przynosi to na myśl badanie kosmosu, co zresztą zostało już wykorzystane w przeszłości, bo podczas misji JAXA z wykorzystaniem sondy Hayabusa2. Najnowsze dzieło z UCSB ma więc sens, bo ten wyjątkowy robot skoczek jest projektem maksymalizującym swój potencjał skakania do znanych nauce matematycznych granic.

Opracowany właśnie wyjątkowy robot skoczek skacze tak wysoko, jak żaden inny robot i zwierzę

Według odpowiadających za ten wyjątkowy robot naukowców fakt, że ten robot jest w stanie skakać na ponad 30 metrów, to rekordowa wartość, z którą nic na świecie nie może się mierzyć. Zarówno inny robot, jak i zwierzę, a to wszystko dzięki unikalnej konstrukcji robota, który podczas swoich skoków rozpędza się do 96,6 km/h, osiągając siły przyspieszenia na poziomie 315 G. Takie wartości są efektem skomplikowanych badań i dążenia do znalezienia najlepszego mechanizmu skakania oraz poznania ograniczeń zwierząt, które z tego skakania „słyną”.

Czytaj też: Z klawiaturą Cyberboard Terminal poczujecie się, jak hakerzy… ale to ma swoją cenę

Obecna technologia umożliwiła, aby projekt robota obejmował mechanizm skakania o prawie 100 krotnie wyższym stosunku elementu gromadzenia siły (sprężyny) do tego, który ją generuje (silnika). Ten dziwny robot składa się z rdzenia na szczycie i dwóch kół z włókna węglowego, które łączą gumowe taśmy, rozciągające się od wrzeciona biegnącego przez środek. Aby robot wykonał skok, silnik napędza wrzeciono, pociągając za linkę, która rozciąga gumki i jednocześnie ściska elementy z włókna węglowego. Mechanizm zatrzaskowy uwalnia tę energię, aby katapultować robota w niebo.