Wylądowanie samochodem po skoku nie jest wcale takie proste

Wylądowanie samochodem po skoku nie jest wcale takie proste
Wylądowanie samochodem po skoku nie jest wcale takie proste

O ile w grach pokroju GTA, czy Need For Speed poznaliśmy już na wylot to, co dzieje się z samochodem, to w praktyce taka „sztuczka” jest już znacznie trudniejsza. Dlatego też zespół O’Neil Rally School przygotował krótki film pokazujący, jak radzić sobie z różnymi rodzajami skoków w samochodzie i jak utrzymać go w ruchu po wylądowaniu.

Według profesjonalistów najważniejszy szczegół podczas skakania samochodem sprowadza się do pewności kierowcy. Jeśli ten nie jest pewny co do swoich umiejętności, to zacznie nagle albo hamować, albo przyśpieszać, co skończy się na tym, że samochód wyląduje na grillu, a nie kołach. Jednak to, jak szybko ktoś powinien jechać przed rampą zależy zarówno od długości samego skoku, jak i równowagi wagowej samochodu. Jeśli jego silnik znajduje się z tyłu, to szansę na zobaczenie ziemi podczas lądowania będą nikłe. Ważne jest też samo ustawienie w kwestii kierunku, w jakim zmierzamy po skoku.

Rzecz jasna nikt nie namawia tutaj kogoś do odwalania wyczynowych skoków, bo te powinno się praktykować na specjalnych kursach, albo przynajmniej w relatywnie bezpiecznym miejscu. Ta umiejętność, jak zupełnie wszystkie, wymaga po prostu ćwiczenia, ale nawet przy osiągnięciu mistrzowskiego opanowania, lepiej takie kaskaderskie pokazy zarezerwować dla wirtualnego świata.

Czytaj też: Ferrari 550 Maranello jako jeden z nielicznych oferuje V12 z manualną skrzynią

Źródło: Popular Mechanics