Reklama
aplikuj.pl

Wynajem samochodu na kilometry. Na czym to polega? Dlaczego warto?

Wynajem samochodu na kilometry

W ciągu ostatnich dekad mamy do czynienia z wieloma zmianami w kwestii dostępnych form transportu. Coraz częściej, zamiast inwestować we własny samochód, stawiamy na wynajem. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, do których zaliczyć należy przede wszystkim większą elastyczność i przewidywalność kosztów związanych z użytkowaniem auta. Na tym jednak nie koniec. W ostatnich latach popularnym sposobem na przemieszczanie się po mieście stały się samochody wynajmowane na kilometry. Na czym to polega? Kiedy i dlaczego warto postawić na taką usługę? Już wyjaśniamy!

Zacznijmy od tego, czym jest carsharing

Podstawą usługi obejmującej wynajem samochodów na kilometry jest idea carsharingu, czyli współdzielenia pojazdu. Chodzi zatem głównie o to, aby z jednego samochodu korzystało wiele osób. Pierwsze koncepcje tego typu usług obejmowały wynajmowanie samochodu na minuty. Lepszą i bardziej korzystną dla użytkowników opcją jest jednak wynajem na kilometry – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że przemieszczanie się samochodem po mieście do najszybszych nie należy i przejechanie 5 kilometrów może zająć kilkanaście minut.

W rozliczeniu za kilometry płacimy zatem za przejechaną drogę, a nie za czas, w jakim ten przejazd się odbył. Taką usługę carsharingu oferuje firma Traficar, w której przy minimum formalności i z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, można wynajmować samochody na kilometry w aż 26 polskich miastach. Jak to zrobić?

traficar

Wynajem samochodu na kilometry krok po kroku

Wynajem samochodów na kilometry w Traficar odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej, którą można pobrać ze sklepu Google Play (system Android) lub z App Store (iOS) albo z AppGallery (Huawei). Po jej instalacji na smartfonie należy:

·      zarejestrować się w Traficar

·      przesłać zdjęcie swojego prawa jazdy

·      zweryfikować swoje dane za pomocą konta bankowego

·      podpiąć kartę płatniczą

Po weryfikacji konta można już wynajmować samochody na kilometry. Do dyspozycji jest flota ponad 3000 pojazdów, dostępna w wielu polskich miastach, zarówno tych większych takich jak Kraków, Katowice, Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Wrocław, jak i mniejszych, takich jak Reda, Pruszków, Marki czy Świętochłowice.

Kiedy warto wynająć samochód na kilometry?

Wynajem samochodu na kilometry to świetna opcja zarówno na co dzień w swoim mieście, jak i w czasie wycieczki do innego miasta. Co ważne, w zależności od potrzeb samochód można wypożyczyć tylko na jeden przejazd lub na cały dzień, a nawet na dłuższy czas. Przy czym zalety wynajmu auta to nie tylko wygoda i swoboda oraz elastyczność w przemieszczaniu się po mieście, ale także ochrona środowiska i niwelowanie niepotrzebnego zatłoczenia w miastach.

Mniej samochodów to więcej wolnej przestrzeni – w tym miejsc parkingowych, a tym samym mniej frustracji związanej z ich poszukiwaniem i sprawnym poruszaniem się po mieście. To także możliwość przejechania się różnymi modelami samochodów, co szczególnie spodoba się pasjonatom motoryzacji.

Artykuł przygotowany przy udziale partnera strony.