Reklama

Przedpremierowy test Ryzen 5 2400G w 3DMark

Premiera najnowszych APU od AMD jest tuż za rogiem, a do sieci sukcesywnie trafiają ich unboxingi od testerów oraz redakcji. Niestety na wyniki ich wydajności będziemy musieli poczekać do 12 lutego, kiedy to odbędzie się ich oficjalna premiera. Jednak dla wszystkich zniecierpliwionych z pomocą przychodzą przecieki, które tym razem ujawniły prawdopodobny wynik testów Ryzena 5 2400G w 3DMarku.

Wprawdzie nazwa procesora oraz jego specyfikacja tradycyjnie nie została przedstawiona, ale szczegóły zdają się wskazywać właśnie na Ryzen 5 2400G. Jak możecie zauważyć poniżej, taktowania rdzenia CPU oraz GPU nie zostały ujawnione i prawdopodobnie zegar obu został podbity o dodatkowe MHz. Na pierwszy ogień poszedł mało wymagający test Ice Storm, w którym to APU zmiażdżyło typowego, biurowego laptopa, ale nie było w stanie pobić tego ”gamingowego”. Podobnie sprawa miała się w znanym wszystkim teście Firestrike oraz Time Spy wykorzystującym DirectX 12.

Wygląda więc na to, że Ryzen 5 2400G ze swoim zubożałym bratem (Ryzen 3 2200G) mają szansę na podbicie rynku. Jednak należy również pamiętać o stosunkowo niskiej wartości TDP (65 W), która może je skutecznie ograniczać. Chodzi głównie o zjawisko zbijania taktowań z układów podczas grania w wymagające tytuły, co nie pojawia się przy testach w benchmarkach. Świadczy o tym historia dawnych APU od AMD, których TDP dosłownie niszczyło ich wydajność w grach.

Źródło: wccftech.com