Reklama

Wyświetlacze w zestawie AR od Apple. Firma ma zrewolucjonizować rynek

Wyświetlacze w zestawie AR od Apple

Poznaliśmy nowe (nieoficjalne) szczegóły co do tego, na jakie wyświetlacze w zestawie AR od Apple możemy liczyć. Wszystko za sprawą najnowszego raportu z Korea IT News, który potwierdza dotychczasowe plotki na temat tego, że Apple sięgnie po wyświetlacze micro OLED.

Micro OLED, czyli wyświetlacze w zestawie AR od Apple

Wedle informacji, wyświetlacze micro OLED w zestawie AR od Apple są bezpośrednio wbudowane w płytki scalone, a nie (tak jak zwykle) osadzone na szkle. To przyniesie nie tylko oszczędności na poziomie zużycia energii, ale też zajmowanego przez tę część elementów osprzętu. Poza tym różnica między micro-OLED’ami i OLED’ami jest ogromna na poletku rozmiaru pikseli, bo te mierzą kolejno od 4 do 20 mikrometrów i od 40 do 300 mikrometrów.

Poza wyższą gęstością pikseli, wyświetlacze micro OLED są bardziej odpowiednie w zestawie AR od Apple przez znacznie szybszy czas reakcji oraz możliwość postawienia wyłącznie na zasilanie akumulatorowe. Jeśli wierzyć plotkom, te wyświetlacze będą miały niebotyczną rozdzielczość do 3000 pikseli na cal.

Czytaj też: Black Shark 4 Pro wkracza na światowy rynek. Znamy jego ceny

W zeszłym roku pisaliśmy też, że w zestawie AR od Apple znajdą się dwa procesory. Jednym będzie SoC podobne do M1 i to nawet pod kątem wydajności, a drugim (mniej wydajnym) nieznany na ten moment układ, który będzie odpowiadał za zarządzanie czujnikami.