WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wzmianki o Radeon RX 640 i RX 630 sugerują powrót architektury Polaris

Tym razem warto patrzeć na przeciek nie tylko przez pryzmat wątpliwych przecieków, ale też zwyczajnego rozsądku, bo to, co AMD może dla nas szykować po prostu woła o pomstę do nieba. Jak informuje Videocardz – wygląda na to, że doczekamy się nie tylko serii Radeon RX 3000, ale też Radeon RX 600 z dwoma kartami.

Czytaj też: Komputer Apple-1 z 1976 roku sprzeda się zapewne za majątek

Na to zdają się wskazywać najnowsze przecieki, wspominające o modelach Radeon RX 640 i RX 630. Te mają być podobno niczym innym, jak rebrandingiem, a więc cholernie banalnym odświeżeniem kart Radeon 550X oraz Radeon 540X. Ma to sporo sensu, patrząc na wspólne GPU, które będzie kolejno Polarisem 23 XT oraz Polarisem 23 MXL. Mowa więc o starej architekturze… tyle że drugiej generacji.

W najbliższych miesiącach możemy więc doczekać się nie tylko premiery kart Radeon na bazie architektury Navi, ale też znacznie słabszych Radeonów napędzanych rdzeniami Polaris. W teorii nie powinno nas to specjalnie interesować, zważywszy na to, że to zwyczajna zmiana nazwy, ale jeśli AMD zdecydowało się na takie coś, to może zostaniemy zaskoczeni wydajnością „Radeon Navi”? Wspomniane odświeżenia dotyczą bowiem bardzo niskiego segmentu na rynku kart graficznych.

Czytaj też: 2019 rok będzie rekordowy dla inteligentnych głośników

Źródło: TechPowerUp via Videocardz