WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Xbox Game Pass na PC – Microsoft w końcu pokazał, że kocha pecetowców

Xbox Game Pass na PC! Microsoft w końcu spełnił swoje obietnice.

Microsoft od kilku lat już powtarza jak to bardzo kocha PC. Dotychczas jednak wszystko co firma robiła to obietnica poprawy działania swojego sklepu cyfrowego czy wydanie Halo na PC. Teraz jednak w końcu przedstawiono to, co miało być dowodem na przywiązanie Xboksa do PC. Oto Xbox Game Pass na komputery.

Czytaj też: Gra Avengers z pierwszymi szczegółami – brzmią niepokojąco

Xbox Game Pass to usługa dostępne dotychczas głównie na konsoli Xbox One, gdzie po uiszczeniu opłaty mamy dostęp do mnóstwa produkcji. Posiadacze PC mogli korzystać z jej dobrodziejstw tylko jeśli gra wychodziła też na komputery oraz twórcy postanowili udostępnić możliwość grania na obu sprzętach. Teraz jednak to się zmieni.

Xbox Game Pass dla PC będzie oficjalnym startem tej usługi dla komputerów. Na graczy w ramach abonamentu ma czekać ponad 100 doskonałych produkcji, które udostępnione będą od 75 partnerów. Niestety, konkretnych tytułów wszystkich gier nie znamy. Wiadomo jednak o Gears 5 oraz Age of Empires 1, 2 i 3 To jednak nie koniec „miłości” Xboksa do PC.

Co ciekawe, Microsoft nie będzie sprzedawał swoich gier tylko na swojej platformie cyfrowej. Ponad dwadzieścia gier Xbox Game Studio trafi na Steam. Microsoft zatem nie zamierza ograniczać graczy, oferując im dostęp do gier z takiego sklepu jakiego chcą. Ładny pstryczek w nos dla Epic Games Store. Więcej informacji o Xbox Game Pass na PC poznamy podczas E3 2019.

Czytaj też: Baldur’s Gate 3 powstaje – grą zajmą się mistrzowie gatunku

Źródło: wccftech.com