WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Xbox One X za słaby do Minecrafta 4K – projekt anulowano

Xbox One X za słaby dla dewelopera stojącego za Minecraftem. Szumnie zapowiadany projekt skasowano.

Pamiętacie ten zwiastun? Mojang z Microsoftem chwalili się nadchodzącą aktualizacją 4K do Minecrafta, która miała wprowadzić na Xboksie One X możliwość gry w wyższej rozdzielczości. Oprócz tego mieliśmy zobaczyć nowe efekty graficzne.

Czytaj też: Ranking PlayStation Store Lipiec 2019 – jakie gry dominują na PS4?

Dlaczego nagranie nie pochodzi z kanału Xbox? Ponieważ projekt anulowano. Oryginalnie aktualizacja została zapowiedziana podczas E3 2017 i ostatecznie nigdy jej nie otrzymaliśmy. Studio co jakiś czas informowało o postępach w pracach, ale w końcu temat przycichł, a my dowiedzieliśmy się o tajemniczych problemach.

Teraz wiemy już oficjalnie, że po prostu zadania nie udało się wykonać. Xbox One X okazał się zbyt słaby dla takiej aktualizacji. Zespół stojący za przygotowanymi zmianami wciąż nie był zadowolony z jakości tego, co stworzono. Jakie jest oficjalne stanowisko? Deweloperzy zmieniają taktykę i teraz bez większych zapowiedzi będą sprawdzać inne opcje renderowania. Prace nad Super Duper (to prawdziwa nazwa) trwały zbyt długo i postanowiono, że aktualne postępy są anulowane.

Czytaj też: Powrót Splinter Cell musi być idealny

Źródło: kotaku.com