Reklama
aplikuj.pl

Kiedy możemy spodziewać się globalnej premiery Xiaomi 12?

Kiedy możemy spodziewać się globalnej premiery Xiaomi 12?

28 grudnia w końcu zaprezentowano serię Xiaomi 12 napędzaną przez najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Jednak była to dopiero chińska premiera, a na wejście smartfonów na rynek globalny musimy niestety poczekać.

Kiedy Xiaomi 12 wejdzie na rynek globalny?

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że od premiery smartfonów w Chinach, do tej globalnej, musi minąć trochę czasu. Zwykle jest to kwestia kilku miesięcy co w przypadku zwykłych urządzeń nie robi aż tak wielkiej różnicy. Inaczej jest jednak wtedy, gdy debiutują bardziej wyczekiwane modele, takie właśnie jak Xiaomi 12 i 12 Pro, które zostały zaprezentowane 28 grudnia.

Jeśli spojrzymy na premierę serii Mi 11, to zauważymy, że ją również Xiaomi zaprezentowało 28 grudnia (2020 roku), zaś globalnie – 8 lutego 2021 roku. Daje nam to więc pewną wskazówkę, co do debiutu Xiaomi 12. Jednak może się okazać, że czekać przyjdzie nam znacznie dłużej, bo najnowsze doniesienia wskazują na przełom lutego i marca. Spowodowane ma być to wciąż trwającymi niedoborami chipów, z którymi boryka się cała branża.

Oczywiście na razie są to informacje nieoficjalne i spekulacje, więc pozostaje czekać na wiadomość prosto od producenta. Mimo wszystko jednak warto być przygotowanym na to, że tak szybko Xiaomi 12 w Polsce nie kupimy.