Reklama
aplikuj.pl

Takiego Xiaomi 12S Ultra się nie spodziewaliśmy. Firma pracuje nad czymś specjalnym

Takie Xiaomi 12S Ultra się nie spodziewaliśmy. Firma pracuje nad czymś specjalnym

Xiaomi pochwaliło się właśnie, nad czym pracuje. Nowy smartfon ma być specjalną edycją Xiaomi 12S Ultra, do której będzie można doczepić… obiektyw Leica z serii M!

To, że Xiaomi współpracuje z marką Leica przy aparatach w swoich nowych smartfonach, nie jest już żadną nowością. Owocem tego partnerstwa jest bowiem Xiaomi 12S Ultra, który już teraz zachwyca swoimi możliwościami fotograficznymi. Tymczasem okazuje się, że ma być jeszcze lepiej, przynajmniej pod tym względem.

Firma bowiem zwiastun i plakat Xiaomi 12S Ultra Concept Edition. To będzie naprawdę wyjątkowy smartfon

Smartfonem można już robić zdjęcia, które jakością nie będą ustępować tym wykonywanym aparatami fotograficznymi. Już nie trzeba nosić ze sobą dużego urządzenia i dodatkowych obiektywów, bo wystarczy telefon, który z łatwością zmieścimy w kieszeni. Oczywiście cały czas mówimy tutaj o takiej normalnej fotografii, bo nie wszystko, co osiągalne np. dla lustrzanek, jest w zasięgu smartfonowych aparatów.

Tymczasem Xiaomi doszło do wniosku, że nie ma co się ograniczać i postanowiło stworzyć wariant Xiaomi 12S Ultra, do którego będzie można… doczepić obiektyw! Na widocznych w artykule zdjęciach możecie zauważyć takie urządzenie, w którym zamontowano nowy pierścień wokół wyspy aparatów, do którego można doczepić obiektyw Leica z serii M.

Ponadto, przy współpracy z Leica, stworzono dwa 1-calowe czujniki aparatu i warstwę szafirowego szkła chroniącego moduł. Chroni to wbudowane obiektywy przed uszkodzeniami. Na razie nie sprecyzowano, jaki czujnik wykorzystano, ale spodziewany się, że jest to ten sam 1-calowy Sony IMX989, który znalazł się w oryginalnym 12S Ultra. Co więcej, moduł zawiera również obiektyw ultraszerokokątny, jednak nie ma obiektywu zmiennoogniskowego. To jednak zapewne zrekompensuje dołączany obiektyw.

Na razie więcej szczegółów nie udostępniono, ale z pewnością będziemy wypatrywać kolejnych informacji na ten temat.