Reklama
aplikuj.pl

Czas rozszerzyć flagową serię. Pojawiają się nowe wzmianki o Xiaomi 13 Lite

Xiaomi 12 Lite

Seria Xiaomi 13 zadebiutowała w grudniu ubiegłego roku i obecnie czekamy na globalną premierę tych urządzeń. Tymczasem wygląda na to, że wkrótce doczekamy się kolejnego smartfona z tej linii i tym razem będzie to tańszy model.

Xiaomi już dawno skończyło z wprowadzaniem na rynek całej serii za jednym razem. Teraz, przez wiele miesięcy dostajemy różnorodne modele, z różnych półek cenowych, a także kilka podserii. Na razie zadebiutowały tylko Xiaomi 13 i 13 Pro, więc przed nami jeszcze wiele premier. Jednym z modeli, który powinien pojawić się niedługo jest Xiaomi 13 Lite.

Urządzenie pojawiło się w Konsoli Google Play, która ujawniła kilka szczegółów specyfikacji oraz wygląd. Jeśli śledzicie premiery Xiaomi, informacje mogą wydać się wam znajome i to nie bez przyczyny. Na zdjęciu widać bowiem smartfona wyglądającego jak Xiaomi Civi 1S, natomiast specyfikacja zdaje się pasować do Civi 2. Oba te modele nie wyszły poza Chiny, więc jeśli Xiaomi zdecydowałoby się w ten sposób wprowadzić je na globalny rynek, nie byłoby w tym nic dziwnego.

Oczywiście mogła się wdać tutaj pomyłka, ale jeśli szczegóły są prawdziwe, nadchodzący Xiaomi 13 Lite będzie napędzany przez układ Snapdragon 7 Gen 1 wspierany przez 8 GB pamięci RAM. Ekran o nieznanej przekątnej zaoferuje natomiast rozdzielczość 1080 x 2400 pikseli. Po stronie oprogramowania mamy natomiast wspomnianego Androida 12.