Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi 13 Lite nadchodzi, ale nie będzie to całkowicie nowy model

Podczas MWC 2023 Xiaomi wprowadzi na globalny rynek serię Xiaomi 13, na którą złożą się trzy modele – podstawowy, Pro i Lite. Dwa pierwsze już znamy, debiutowały w Chinach w grudniu ubiegłego roku, ale co z Xiaomi 13 Lite?

Znacie Civi 2? To znacie też już Xiaomi 13 Lite

Choć producenci lubią ograniczać dostępność swoich modeli, to również zdarza im się wykorzystywać te „ekskluzywne” urządzenia i po zmianie nazwy wprowadzać je na inne rynki. Xiaomi robi tak od dawna i dlatego wcale nas nie dziwią nowe doniesienia, które wskazują, że Xiaomi 13 Lite, który ma zadebiutować globalnie podczas MWC, będzie w rzeczywistości przemianowanym Xiaomi Civi 2.

Czytaj też: Nowe laptopy mnie przerażają, ale dzięki RISC-V widzę światełko w tunelu

Powyższe wideo z rozpakowywania smartfona udostępnione przez leakera Sudhanshu Ambhore pokazuje nam czarny wariant kolorystyczny, a wpis ujawnia pełną specyfikację, która potwierdza doniesienia. Wiadomo więc, że Xiaomi 13 Lite będzie wyposażony w zakrzywiony, 6,55-calowy wyświetlacz AMOLED FHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz, 10-bitową głębią kolorów, ściemianianiem PWM 1920 Hz, szczytową jasnością 1000 nitów i obsługą Dolby Vision.

Czytaj też: Najpierw zbudował iPhone’a z USB-C, a teraz umożliwi naprawę AirPodsów

Jego sercem będzie Snapdragon 7 Gen 1 wspierany przez maksymalnie 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Za zasilanie odpowie z kolei akumulator o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem 67W. Nie zabrakło też wieści o aparatach, głównym sensorem będzie tu IMX766 z matrycą 50 Mpix, a obok niego znajdzie się 20-megapikselowy aparat ultraszerokokątny i 2-megapikselowy aparat makro.  Z przodu dostaniemy z kolei podwójny aparat do selfie, na który składać się będzie 32-megapikselowy aparat szerokokątny i 32-megapikselowy aparat ultraszerokokątny.