Reklama

Xiaomi bez usług Google. W Chinach i oficjalnie

Smartfony Xiaomi bez usług Google to standard w Chinach. Nikt jednak nie blokował możliwości ich instalacji, ale to zaczyna się zmieniać.

Smartfony Xiaomi bez usług Google

Brak usług Google w smartfonach sprzedawanych w Chinach jest standardem. Chiński rząd już dawno zablokował usługi światowego giganta w swoim kraju. Oczywiście ich doinstalowanie jest możliwe. Wystarczy skorzystać z VPN-u lub wyjechać z Chin. W końcu wiele osób ściąga z Chin smartfony i korzysta z nich z pełnym pakietem usług we własnym kraju. Nie trzeba do tego żadnych wymyślnych sztuczek. Wystarczy pobrać brakujące usługi prosto od Google’a.

Czytaj też: Xiaomi pozywa Stany Zjednoczone. Kolejna chińska firma na cenzurowanym

Ale to się zmienia. Kupując smartfon Xiaomi oraz Redmi w Chinach, nie będzie można w oficjalny sposób pobrać na nie usług Google. Taka możliwość zostanie zablokowana, również poza Chinami.

Czytaj też: Xiaomi Mi Air Charge to prawdziwie bezprzewodowe ładowanie

Kupowanie Xiaomi z Chin stanie się utrudnione

Osoby, które miały w planach zakup fotograficznego giganta Mi 10 Ultra, Redmi K30 Ultra lub Redmi 10X mogą też mieć nie lada problem. Wgranie usług Google będzie wymagało użycia aplikacji firm trzecich, takich jak np. APK Pure, czy CoolAPK. Nie wiadomo jednak na ile będzie to trwałe rozwiązanie, bo zapewne każda aktualizacja oprogramowania smartfonu będzie mogła sama z siebie pozbyć się usług Google’a.

Czytaj też: Krótki test Xiaomi Mi 10 Ultra. Oczarował mnie. To najlepszy flagowiec niedostępny w Europie

Nie wiadomo, czy jest to jakaś forma odwetu za amerykańskie sankcje nałożone na Xiaomi. Nie wydaje się, aby była to zupełnie przypadkowa decyzja.

Oczywiście smartfony z europejskiej, w tym polskiej dystrybucji nadal mają pełny pakiet uslug Google i na razie nie zanosi się, aby miało się to zmienić.