Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi będzie sprzedawać jeden smartfon pod trzema różnymi nazwami?

Poznaliśmy datę premiery i wygląd Xiaomi Civi 2

Rebranding na rynku smartfonów nie jest niczym nowym, jednak czasem takie zachowanie nie jest fair wobec konsumentów, których zwodzi się nazwą, a ta może pociągnąć za sobą też wyższą cenę. Czy tak będzie w przypadku Xiaomi?

Niedawno w bazie IMEI zauważono model o numerze 2210129SG. Kryć się ma pod nim Xiaomi 12 Lite 5G NE, następca zeszłorocznego 11 Lite 5G NE. Inaczej niż w przypadku tego urządzenia, tym razem Xiaomi ma nie odświeżać Mi 11 Lite 5G, a posłużyć się innym smartfonem dostępnym już na rynku – Xiaomi Civi 2. Dzięki temu model zyskałby o wiele więcej ulepszeń względem poprzednika, a na dodatek doczekalibyśmy się wariantu Civi 2 na globalnym rynku.

Tymczasem jednak w kolejnej bazie znów zauważono model o numerze 2210129SG, jednak tym razem opisywany jest jako… Xiaomi 13 Lite. O co więc chodzi? Mówi się, że  zarówno 12 Lite 5G NE, jak i 13 Lite są przemianowanymi wersjami Civi 2. To z kolei oznaczałoby, że Xiaomi sprzedawałoby to samo urządzenie pod trzema różnymi nazwami — jedną w Chinach, a dwie globalnie. Co ważniejsze, jeden z nich byłby przedstawicielem zeszłorocznej serii, a drugi najnowszej, co z pewnością odbiłoby się na cenach poszczególnych wariantów.

Nie byłby to pierwszy taki wybryk Xiaomi, ale nadal (jeśli to oczywiście prawda) jest to bardzo nieuczciwe względem konsumentów. Liczymy jednak, że po prostu wkradł się tutaj błąd, w końcu cały czas poruszamy się w sferze przecieków. Tak czy inaczej, będziemy wypatrywać kolejnych informacji na ten temat.