WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Xiaomi od dziś dostępne w Polsce!

Do tej pory, jeśli ktoś zechciał zakupić telefon od Xiaomi, był zmuszony na sprowadzenie go z Chin. Dodatkowo trzeba było również liczyć się z długim czasem przesyłki, kontrolami celnymi czy brakiem gwarancji (ciężko było odesłać smartfon na naprawę do Azji). Wraz z wejściem oficjalnego dystrybutora tej marki w Polsce, wszystkie wymienione wcześniej problemy znikną. 

Dystrybucją smartfonów Xiaomi zająć ma się ABC Data, czyli jeden z liderów dystrybucji sprzętu IT w Polsce. Warto też jeszcze zaznaczyć, że jest to pierwsza firma, z jaką Chińczycy nawiązali współpracę na terenie Unii Europejskiej. ABC Data nie zajmie się zatem dystrybucją wyłącznie u nas, ale i w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, czyli tam gdzie koncern posiada swoje oddziały.

Na razie w ofercie ABC Data znajdą się trzy telefony od Xiaomi – Mi5, Redmi Note 3 oraz Redmi 3S, a ich cena rekomendowana wynosi kolejno 1799, 999 i 699 złotych. Na sprzedaży tych kilku smartfonów się nie skończy, bo w przyszłym roku na nasz rynek wprowadzone zostaną także przenośne ładowarki, sprzęt audio czy opaski fitness. Zapewne polskiej premiery doczekają się też inne urządzenia, takie jak Xiaomi Yi II czy ich nowy notebook – Mi Air, choć to nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale prędzej czy później można się tego spodziewać.

A gdzie i kiedy będzie można kupić wymienione wcześniej telefony? Ich sprzedaż rusza dzisiaj, czyli 22 września i na razie urządzenia te nabyć można jedynie w sklepie X-Kom. ABC Data zapowiada jednak, że kanał sprzedaży się poszerzy, wraz z tym, jak dystrybutor będzie zyskiwał kolejnych partnerów.

Na wejściu Xiaomi na polski rynek, jako konsumenci, zyskujemy przede wszystkim możliwość gwarancji (minimum 24-miesięczną), która przeprowadzona zostanie w serwisie znajdującym się na terenie naszego kraju. Naprawą zająć ma się duża sieć serwisowa w Polsce, gwarantująca wysoką jakość usług, także w kwestii likwidacji uszkodzeń nie ma większych powodów do zmartwień. Poza tym otrzymujemy oficjalnie spolszczoną nakładkę MIUI (wersja MIUI 8 Global) i bardzo pewne jest również to, że telefony Xiaomi wkrótce pojawią się w ofertach operatorów. Kiedy dokładnie? Tego nie wiadomo, ale nie jest to już kwestia lat, a zaledwie kilku miesięcy.