Reklama

Xiaomi i Samsung także pracują nad laptopami ze Snapdragonem 835 i Windows 10S

Partnerstwo Microsoftu i Qualcomm doprowadziło do ciekawej sytuacji. Otóż powstanie więcej laptopów wyposażonych w Snapdragona 835 i dedykowany system Windows 10S. Swoje konstrukcje zapowiedziało już dwóch sporych graczy.

Firma stworzy te laptopy we współpracy z Samsungiem i Xiaomi. Każdy z tych producentów stworzy własną konstrukcję opartą o wcześniej wymienione rzeczy. Samsung znany jest z dobrej jakości sprzętu natomiast Xiaomi powoli podbija rynek ze swoimi Mi Notebook Air, które zyskały ogromną popularność w Chinach. Zastosowanie Snapdragona 835 ma zwiększyć żywotność laptopów oraz nie ogranicza ich wykorzystania w codziennych czynnościach. Dzięki braku wentylatorów ma się zwiększyć także kultura pracy czy zmniejszyć wymiary sprzętu.

Co ciekawe, już wcześniej swoje konstrukcje zapowiedziało Lenovo, HP i Asus. Póki co o konkretach cisza. To wszystko to wstępne doniesienia, które zapewniają, że prace nad takimi konstrukcjami się toczą ale nie wiadomo, kiedy się one skończą a laptopy trafią na rynek.

Źródło: https://www.neowin.net/