Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi liderem polskiego rynku smartfonów według IDC

Z wstępnych danych IDC wynika, ze Xiaomi był w 2020 roku liderem polskiego rynku smartfonów. Tylko jak te dane mają się do rzeczywistości?

Zacznijmy od danych – Xiaomi liderem w Polsce

Z danych IDC wynika, że Xiaomi sprzedał zdecydowanie najwięcej smartfonów na polskim rynku w 2020 roku. Z wynikiem 2,63 mln sprzedanych egzemplarzy to duża przewaga nad drugim Samsungiem – 1,86 mln oraz trzecim Huaweiem – 1,38 mln.

Pomimo nie najlepszego roku i małej liczby smartfonów w ofercie, warto tutaj docenić bardzo dobry rok Huaweia. Słowa uznania należą się też Oppo, czyli szóstej sile na polskim rynku. Firma zanotowała wzrost sprzedaży o 368% rok do roku.

Co wiemy o danych IDC?

Dane zaprezentowane w Mobile Phone Tracker IDC są danymi typu sell-out. Czyli mówią o tym, ile smartfonów faktycznie zostało sprzedanych do klienta. W przeciwieństwie do danych sell-in, które mówią o dostawach smartfonów do sklepów.

Ciężko powiedzieć, na ile są to dane dokładne. Najdokładniejsze informacje dostarcza producentów GFK Polonia, ale firmy się nimi nie chwalą. Chociaż w obecnej sytuacji niewykluczone, że Samsung będzie chciał zrobić wyjątek. O ile dane GFK mocno różnią się od tych zaprezentowanych przez IDC.