Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi Mi 11 Ultra to czyste szaleństwo

Xiaomi Mi 11 Ultra nie miał jeszcze oficjalnej premiery, ale Internet zelektryzował dzisiaj film prezentujący nadchodzący smartfon. Czegoś takiego jeszcze nie było.

Xiaomi Mi 11 Ultra to ogromny moduł aparatu i… kto tam wsadził ten ekran?!

Xiaomi Mi 11 Ultra

Jeśli ktoś myślał, że moduł aparatu w Samsungu Galaxy Note20 Ultra lub S21 Ultra jest duży, to Xiaomi właśnie mówi – patrzcie na to! Aparaty w Mi 11 Ultra zajmują ogromną przestrzeń. W kategorii smartfon z doklejonym aparatem mamy właśnie niekwestionowanego zwycięzcę.

Czytaj też: Krótki test Xiaomi Mi 10 Ultra. Oczarował mnie. To najlepszy flagowiec niedostępny w Europie

Co wiemy o parametrach aparatów? Mamy tutaj trzy aparaty o rozdzielczości 50 Mpix (główny) oraz 48 i 48 Mpix – szerokokątny oraz zoom. Napisy na module mówią nam o nich nieco więcej. Aparat główny powinien oferować przysłonę F/1.95, z kolei najmniejszy otwór przysłony peryskopowego zoomu to F/4.1. Aparat szerokokątny jest bardzo szeroki dzięki ogniskowej 12mm i chyba jeszcze nie było w smartfonie tak szerokiego obiektywu. Z kolei peryskopowy zoom da nam możliwość korzystania ze 120-krotnego zoomu hybrydowego i zakładam, że 5-krotnego zoomu optycznego. Sugeruje to jego ogniskowa 120mm. Aparaty o takiej ogniskowej do tej pory oferowały właśnie 5-krotny zoom optyczny. W Huaweiu P40 Pro+ mamy 240mm i 10-krotny zoom.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Wyższa rozdzielczość aparatu z zoomem tłumaczy rezygnację z dodatkowego teleobiektywu, który mieliśmy w Mi 10 Ultra. Dzięki 48 Mpix możliwe będzie uzyskanie sporego zoomu cyfrowego, niemal bez utraty jakości zdjęć.

Czytaj też: Test Redmi Note 9T – najtańszy smartfon Xiaomi z 5G

Xiaomi Mi 11 Ultra

Ostatnim, przedziwnym elementem aparatu jest… ekran. Malutki ekranik, który ułatwi robienie selfie. To się dopiero nazywa ewolucja. Pamiętacie jeszcze lusterka montowane przy aparatach telefonu, które ułatwiały robienie selfie? Tutaj mamy dosłownie cyfryzację pełną gębą.

Z drugiej strony nie wiadomo, czy to faktycznie finalne urządzenia. Może to być tylko prototyp i ekran może jeszcze zniknąć.

Cyztaj też: Xiaomi wypuszcza 75 calowy telewizor Mi TV Q1

Co jeszcze wiemy o Mi 11 Ultra?

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra jest wyposażony w lekko zakrzywiony ekran OLED o przekątnej 6,81 cala, rozdzielczości WQHD+ i oferuje 120 Hz odświeżanie obrazu. Sercem smartfonu jest układ Qualcomm Snapdragon 888, obudowa jest wodoszczelna zgodnie z normą IP68, mamy tu również łączność 5G i głośniki Harman/Kardon oraz akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 67W.

Czytaj też: Xiaomi Mi 11 debiutuje w Europie

https://youtu.be/T1VIR6lenoU

Mi 11 Ultra nie tylko Chinach?

Xiaomi Mi 11 Ultra

Film, na którym prezentowany jest Mi 11 Ultra jest po filipińsku. Filipiński jest również język ustawiony na smartfonie i to daje nam pewien trop. Xiaomi Mi 10 Ultra, który jest dostępny wyłącznie na rynku chińskim, nie ma domyślnie dostępnego języka filipińskiego. To oczywiście bardzo luźne powiązanie, ale może to być pewna sugestia dająca nadzieję, że Mi 11 Ultra może trafić na rynki światowe.

Kiedy premiera? Tego jeszcze nie wiemy, ale skoro pojawił się tak duży przeciek, to być może już niedługo.