Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi Mi Mix Fold – składany smartfon jest jeszcze lepszy

Mix fold, xiaomi mix fold 2

Xiaomi Mi Mix Fold został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany. Długo czekaliśmy na składany smartfon Xiaomi, ale jak już się pojawił… zaskakuje nowymi funkcjami.

Długa droga składanego smartfonu Xiaomi

Xiaomi Mi Mix Fold

Plotki na temat składanego smartfonu Xiaomi pojawiły się już dobre dwa lata temu. Przez ten czas widzieliśmy wiele różnych koncepcji. Miała być klapka w stylu Galaxy Z Flipa. Miały być nawet warianty składane się w dwóch miejscach, jak w prototypie TCL.

Ostatecznie dostajemy klasyczną formę, którą znamy z Samsunga Galaxy Z Fold2 oraz Huaweia Mate X2.

Xiaomi Mi Mix Fold to droga w kierunku Mate’a X2

Xiaomi Mi Mix Fold

Xiaomi, podobnie jak Huawei w modelu Mate X2, postanowił wzorować swój smartfon na konstrukcji Galaxy Z Folda2. Nie ma wątpliwości, że smartfon z ekranem składanym do wnętrza obudowy jest obecnie najlepszą opcją jeśli chodzi o trwałość wyświetlacza.

Podobnie jak jak w przypadku Huaweia Mate X2, tył Mi Mix Folda został zapożyczony z klasycznego smartfonu. W przypadku Mate’a X2 był to P40 Pro+, a tym razem jest to Xiaomi Mi 10 Ultra. Z kolei z przodu Mi Mix Fold mocno przypomina Galaxy Z Folda2. Z powodu bardzo panoramicznego ekranu zewnętrznego, którego otaczają dosyć spore ramki.

Xiaomi Mi Mix Fold

Ekran zewnętrzny ma przekątną 6,52 cala. Jest wykonany w technologii AMOLED i wyświetla obraz o rozdzielczości 840 x 2520 pikseli, przy jasności 700 nitów i odświeżaniu obrazu na poziomie 90 Hz.

Pozbawiony wcięć ekran główny AMOLED ma przekątną 8,01 cala. Tutaj mamy rozdzielczość 1860 x 2480 pikseli i jasność 600 nitów.

Czytaj też: Huawei MateBook D 16 to idealny laptop na dzisiejsze czasy

Xiaomi Mi Mix Fold ma cztery aparaty i trzy obiektywy… Coś tu się nie zgadza w tej matematyce

Xiaomi Mi Mix Fold

Aparat główny o rozdzielczości 108 Mpix, aparat szerokokątny o rozdzielczości 13 Mpix, zoom z teleobiektywem o rozdzielczości 8 Mpix i aparat do zdjęć makro o rozdzielczości 8 Mpix. Cztery aparaty, a tylko trzy obiektywy. Jak to możliwe?

Xiaomi Mi Mix Fold

To zasługa wyczekiwanej ciekłej soczewki. Dzięki możliwości zmiany kształtu soczewki aparat odpowiedzialny za zoom jest w stanie zmienić się w aparat do zdjęć makro. Dzięki zmianie kształtu soczewki, zmienia się sposób skupiania promieni światła, co pozwala uzyskać różne efekty podczas fotografowania tym samym aparatem.

Xiaomi chwali się też autorskim procesorem przetwarzania obrazu Surge C1, który został zamontowany wprost na płycie głównej. Chip był długo przygotowywany. Prace nad nim rozpoczęły się w 2014 roku.

Czytaj też: Premiera Xiaomi – Mi 11 Ultra, dużo nowości i dużo niejasności

Xiaomi Mi Mix Fold to typowy flagowiec. Może też być komputerem

Pod maską Mi Mix Fold ma układ Qualcomm Snapdragon 888. Do tego 12 GB pamięci RAM i 256 lub 512 GB pamięci RAM. Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 5020 mAh z obsługą szybkiego ładowanie o mocy 67W. Nie zabrakło miejsca dla łączności 5G oraz Wi-Fi 6. Ciekawym dodatkiem są aż cztery głośniki sygnowane marką Harman-Kardon.

Xiaomi Mi Mix Fold

Ciekawą funkcją Mi Mix Fold jest możliwość przekształcenia go w komputer. Gestem przesunięcia ekranu trzema palcami możemy przejść w tryb PC. Główny ekran smartfonu zmienia się w wzorowany na Windowsie pulpit, na którym możemy pracować na osobnych oknach aplikacji.

Xiaomi Mi Mix Fold to najtańszy składany flagowiec

Mi Mix Fold zaskakuje ceną. Ta, dla wariantu 12/256 GB, została ustalona na poziomie 9 999 juanów, czyli ok 6 040 zł bez podatków. Więc nawet gdyby trafił do Polski, jego cena nie powinna przekraczać 7 000 – 7 500 zł.

Dostępny będzie też wariant 12/256 GB za 10 999 juanów – ok 6645 zł oraz specjalny wariant z ceramiczną obudową imitującą kevlar. Ta opcja, z 16 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej będzie kosztować 12 999 juanów, czyli ok 7 855 zł.